Мінсоцполітики згодне позбавити чорнобильців ряду пільг


Мінсоцполітики згодне позбавити чорнобильців ряду пільг

Міністерство соціальної політики України підтримує передбачене проектом Державного бюджету на 2015 рік скорочення пільг для чорнобильців, повідомив глава міністерства Павло Розенко.

“Ми зі свого боку це рішення Кабінету міністрів підтримуємо … Майже через 30 років після цієї страшної трагедії (аварії на Чорнобильській АЕС – ред.) не можна давати 4-й рівень радіологічної небезпеки селу Конча-Заспа або Козин”, – сказав міністр.

Проект бюджету на 2015 рік, представлений на розгляд Верховної Ради у вівторок, 23 грудня, передбачає припинення фінансування з державного бюджету виплат допомоги з тимчасової втрати працездатності Фондом соціального страхування.

В той же час, Розенко зазначив, що всі інші соціальні виплати, включаючи допомогу при народженні дитини, в 2015 році залишаться без змін.

“Ніяких змін щодо надання одноразової допомоги при народженні дитини не буде”, – сказав глава Мінсоцполітики.

Як повідомлялося, на початку грудня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про необхідність прийняття надзвичайно жорсткого бюджету на 2015 рік. На засіданні Верховної Ради 23 грудня прем’єр-міністр закликав парламентаріїв спільно шукати джерела поповнення доходів бюджету 2015 для можливості фінансування соціальних програм.

Ухвалення адекватного держбюджету на наступний рік є важливою складовою пакету реформ, необхідних для відновлення довіри до української влади з боку кредиторів і продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом, місія якого повернеться до Києва для продовження переговорів у січні 2015 року.

Раніше МВФ прогнозував, що політика скорочення державних витрат, у тому числі заморожування зарплат, пенсій та бюджетних субсидій, дозволить українському уряду за підсумками 2014 заощадити близько 2% ВВП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Мінсоцполітики згодне позбавити чорнобильців ряду пільг» на Finance.ua - 3.7
В Контексті Finance.ua