Україна 22 грудня імпортувала через Словаччину рекордні 34,8 млн куб. м газу - Eustream


Україна 22 грудня імпортувала через Словаччину рекордні 34,8 млн куб. м газу - Eustream

Україна 22 грудня, за оперативними даними, імпортувала з боку Словаччини рекордні 34,787 млн куб. м природного газу.

Згідно з даними Eustream as, оператора газотранспортної системи Словаччини, попередній максимум був встановлений 15 грудня, коли в країну надійшло 31,831млн куб. м.

Як повідомлялося, “Укртрансгаз” 3 грудня оголосив про завершення робіт з монтажу сполучного трубопроводу між магістральними газопроводами Вояни-Ужгород і “Союз”, що дозволить збільшити обсяг поставок газу з Європи в Україну.

Глава правління “Укртрансгазу” Ігор Прокопів зазначав, що завдяки проведеним роботам пропускна здатність отримання природного газу з боку Словаччини в Україну збільшилася до 40 млн куб. м на добу.

За його словами, здійснення ряду інших робіт дозволить Україні вже з IV кварталу 2015 імпортувати близько 60 млн куб. м газу з Європи по словацькому коридору.

У вересні 2014 року Україна імпортувала з боку Словаччини близько 779 млн куб. м природного газу, у жовтні – 809, 3 млн куб. м газу, у листопаді – 884, 4 млн куб. м. При цьому ще в період тестових поставок природного газу з боку Словаччини в Україну – з 16 серпня по 1 вересня – надійшло понад 135 млн куб. м природного газу.

НАК “Нафтогаз України” до 2019 року викупив більшу частину вихідних транспортних потужностей на газопроводі Вояни-Ужгород у словацького оператора газотранспортної системи Eustream для поставок природного за маршрутом “європейський ринок газу – Україна”.

“Укртрансгаз”, 100% якого належить НАК “Нафтогаз України”, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною активною ємністю 31 млрд куб. м. Пропускна спроможність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході – 178,5 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи 142,5 млрд куб. м, Молдову – 3,5 млрд куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Рейтинг популярності матеріалу «Україна 22 грудня імпортувала через Словаччину рекордні 34,8 млн куб. м газу - Eustream» на Finance.ua - 2.1
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua