Україна відмовилася від "позаблокового статусу" - і закріпила законодавчо шлях до ЄС і НАТО


Україна відмовилася від "позаблокового статусу" - і закріпила законодавчо шлях до ЄС і НАТО

Верховна Рада внесла зміни до законів України “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики” і “Про основи національної безпеки України”, що передбачають відмову від позаблокового статусу країни.

За законопроект, внесений на минулому тижні президентом України Петром Порошенком, у вівторок проголосували 303 депутати. Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, “позаблоковий статус України, який був закріплений в законі” Про основи внутрішньої і зовнішньої політики”, виявився неефективним в контексті забезпечення безпеки держави від зовнішньої агресії і тиску”.

Згідно з прийнятим у вівторок акту із закону “Про основи внутрішньої і зовнішньої політики” вилучається норма, яка закріплює позаблоковий статус України. В розділ про основні засади зовнішньої політики закону закріплена норма про поглиблення співпраці з НАТО “для досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в цій організації”.

У закон “Про основи національної безпеки України” додається положення, за яким в числі пріоритетів національних інтересів – інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі і в НАТО.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
Рейтинг популярності матеріалу «Україна відмовилася від "позаблокового статусу" - і закріпила законодавчо шлях до ЄС і НАТО» на Finance.ua - 4.4
В Контексті Finance.ua