Роздрібна ціна бензину А-95 підвищеної якості має бути нижчою щонайменше на 2-3 гривні - АМКУ


Роздрібна ціна бензину А-95 підвищеної якості має бути нижчою щонайменше на 2-3 гривні - АМКУ

В Антимонопольному комітеті України проаналізували склад та суму витрат, що включається операторами нафтопродуктів при визначенні роздрібних цін на бензин та дизельне пальне, і дійшли висновку, що ціна на бензин А-95 підвищеної якості має бути нижчою щонайменше на 2-3 гривні. Про це під час круглого столу розповів державний уповноважений АМКУ Михайло Русинецький.

“Комітетом було опрацьовано питання існуючих схем закупівлі світлих нафтопродуктів. Оператори ринку здійснюють закупівлі імпортованих нафтопродуктів через низку посередників. В окремих випадках, до їх реалізації на АЗС, вони перепродаються в межах однієї групи. Це призводить до необґрунтованого підвищення цін”, – пояснив фахівець.

“Інші оператори купують бензин та дизельне пальне за цінами, які не відображають реальних витрат постачальника, а встановлюються на підставі пропозицій компаній, що мають значну частку на цьому ринку. Це також призводить до встановлення економічно необґрунтованих цін”, – додав він

АМКУ також проаналізував склад та суму витрат, що включається операторами при визначенні роздрібних цін на бензин та дизельне пальне. За розрахунками комітету, роздрібна ціна на бензин А-95 підвищеної якості має бути меншою від тих, які ми зараз бачимо на АЗС, щонайменше на 2-3 гривні. Розрахункова ціна станом на 18 грудня 2014 року – 15 грн.

Розслідування велося стосовно операторів, які реалізують пальне імпортного походження та працюють в Україні під брендами Лукойл, ОККО,WOG, Shell. За кількістю АЗС ці оператори займають близько 22%, за обсягами реалізації – близько 45%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Бензин та авто
Рейтинг популярності матеріалу «Роздрібна ціна бензину А-95 підвищеної якості має бути нижчою щонайменше на 2-3 гривні - АМКУ» на Finance.ua - 5.0
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua