Горілка і коньяк в Україні з початку року подорожчали на 30%


Горілка і коньяк в Україні з початку року подорожчали на 30%

Горілка і тризірковий коньяк з початку року подорожчали в середньому на 30%. Такі підрахунки наводять ЗМІ, посилаючись на дані виробників алкогольної продукції.

Найбільше подорожчала дешева горілка – на 36,1% до 28,26 грн за пляшку. У середньому сегменті ціна за пляшку піднялася на 26,1%, до 31,56 грн. Преміальна горілка коштує вже 75 грн, що на 26% більше, ніж на початку року. Це середні відпускні ціни, які не враховують націнку дистриб’юторів і роздрібних мереж.

Коньяк став коштувати дорожче на 25-30%, а вино – в середньому на 10-15%.

Основною причиною такого різкого зростання цін на алкоголь стало підвищення акцизів на нього. Ставки цього року піднімалися тричі: з 1 січня – на 11,7%, з 1 липня – на 25%, з 1 вересня – на 5%. Свою роль зіграла і девальвація гривні, яка призвела до подорожчання сировини, імпортних комплектуючих.

Слідом за що виросли цінами впав попит на алкоголь. За підсумками року, згідно з прогнозами галузевих асоціацій, ринок алкоголю у всіх сегментах може показати рекордне падіння в 20%, враховуючи звуження ринку через анексію Криму та бойових дій на сході.

Нагадаємо, що за даними соціологів, лише 2% українців взагалі не п’ють алкогольні напої. Решта вживають алкоголь в тій чи іншій мірі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Що відбувається з цінами?
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Горілка і коньяк в Україні з початку року подорожчали на 30%» на Finance.ua - 2.7
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua