Україна розпочала реалізацію спільного зі СБ інвестпроекту "Розвиток міської інфраструктури-2" - Мінрегіон


Україна розпочала реалізацію спільного зі СБ інвестпроекту "Розвиток міської інфраструктури-2" - Мінрегіон

Угоди між Україною та Світовим банком (СБ, World Bank) про позику в рамках реалізації шестирічного інвестиційного проекту “Розвиток міської інфраструктури-2” вартістю $350 млн набрали чинності в кінці листопада 2014 року.

Про це повідомило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) у четвер з посиланням на відповідний офіційний лист директора СБ у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фана (Qimiao Fan) на адресу Міністерства фінансів України.

“Для набрання чинності зазначених угод Мінрегіон у співпраці з СБ, Мінфіном, Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, органами місцевої влади та підприємствами-учасниками проектів в останні місяці здійснював дії по розробці, узгодженню, підписанню та належному оформленню 30 договорів”, – уточнюється в повідомленні.

Як повідомлялося, керівник центральної групи управління проектом “Другий проект розвитку міської інфраструктури” Дмитро Донець в кінці жовтня 2014 р. заявив, що реалізація зазначеного проекту почнеться орієнтовно в листопаді.

Завершення реалізації проекту “Розвиток міської інфраструктури-2”, в рамках якого СБ реалізує в Україні перший масштабний проект у сфері поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ), передбачено до 31 жовтня 2020 року, уточнив він.

За даними Мінрегіону, угоди між СБ і дев’ятьма українськими комунальними підприємствами (КП) про реалізацію зазначеного проекту підписані у Києві 23 жовтня 2014 р.

Мова йде про ПАТ “Акціонерна компанія “Київводоканал” (Київ), КП “Краматорський водоканал”(Краматорськ Донецької обл.), КП “Обласне комунальне виробниче підприємство “Дніпро-Кіровоград” (Кіровоград), КП “Коломияводоканал” (с.Шепарівці, Коломийський р-н Івано-Франківської обл.), КП “Житомирводоканал” (Житомир), КП “Тернопільводоканал” (Тернопіль), КП “Івано-Франківськводоекотехпром” (Івано-Франківськ), КП “Харківводоканал” та КП “Муніципальна компанія поводження з відходами” (обидві Харків).

Кредитну угоду про реалізацію проекту “Розвиток міської інфраструктури-2” в рамках трьох нових проектів СБ сумарною вартістю $1,48 млрд, схвалених радою директорів СБ 22 травня, підписали представники українського уряду і СБ в Києві 26 травня 2014 року.

В рамках реалізації проекту “Розвиток міської інфраструктури-2” схвалено інвестиційну позику на $350 млн, в т.ч. $50 млн – за рахунок коштів Фонду чистих технологій (CTF).

Кошти СБ надаються за загальною ставкою 0,9% (Libor + 0,75% “плюс” разові виплати) на 15 років з п’ятирічним пільговим періодом. Кошти Фонду чистих технологій в рамках позики СБ надаються під 1,2% річних на 20 років з 10-річним пільговим періодом.

Раніше, 26 травня 2008 року, уряд України і СБ підписали кредитну угоду, в рамках якої банк виділив $140 млн на інвестпроект “Розвиток міської інфраструктури”, реалізація якого почалася в лютому 2009 року в 14 містах. Кошти надаються під держгарантії на 17 років під ставку Libor + 4,01%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мінрегіонбуд
Рейтинг популярності матеріалу «Україна розпочала реалізацію спільного зі СБ інвестпроекту "Розвиток міської інфраструктури-2" - Мінрегіон» на Finance.ua - 2.4
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua