"Укрнафта" продала на торгах УМВБ 320 тис. тонн нафти


"Укрнафта" продала на торгах УМВБ 320 тис. тонн нафти

ПАТ “Укрнафта” на аукціоні (№195-196) у четвер на майданчику Української міжбанківської валютної біржі (УМВБ, Київ) продала 320,035 тис. тонн нафти.

Як повідомили на біржі, всі виставлені лоти реалізовані.

У той же час на УМВБ поки не уточнили ціну, за якою була продана нафта, а в спробі акредитуватися на аукціоні журналісту агентства було відмовлено під приводом того, що така участь має бути узгоджена з аукціонним комітетом.

Згідно з оприлюдненим на веб-сайті біржі бюлетеню торгів, стартова вартість нафти становила 8 тис. 143,36 грн/тонна (з ПДВ), що на 3,6% (306,64 грн) нижче ціни, запропонованої на минулому аукціоні 28 жовтня.

Ще п’ять продавців виставляли на торги 34,6 тис. тонн нафти.

“Укрнафта” також виставляла на торги 10,3 тис. тонн газового конденсату за стартовою ціною 8 тис. 706,65 грн/тонна (з ПДВ).

Як повідомлялося, проведення аукціонів з продажу нафти в нинішньому році спочатку стримувалося дискусією між “Укрнафтою”, менеджмент якої контролюють міноритарні приватні акціонери, пов’язані з акціонерами Приватбанку (Дніпропетровськ), та Міністерством енергетики та вугільної промисловості з приводу біржі. Після затвердження Кабміном порядку біржового продажу з правом надання 15% знижки до світової ціни спірним питанням став складу аукціонного комітету, до якого мала претензії НАК “Нафтогаз України”, що володіє мажоритарним пакетом “Укрнафти”.

Останній аукціон з продажу нафти (№192-194) відбувся 28 жовтня на майданчику УМВБ. Загальний обсяг придбаної трьома покупцями нафти склав 469,91 тис. тонн, середня ціна придбання склала 8,45 тис. грн / тонна (з ПДВ). Його офіційні підсумки і раніше відсутні.

НАК “Нафтогаз України” належить 50% + 1 акція “Укрнафти”, групі компаній, пов’язаних з акціонерами Приватбанку, – близько 42% акцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «"Укрнафта" продала на торгах УМВБ 320 тис. тонн нафти» на Finance.ua - 2.7
В Контексті Finance.ua