Україна за 11 місяців імпортувала вугілля на $1,6 млрд


Україна за 11 місяців імпортувала вугілля на $1,6 млрд

Україна в січні-листопаді 2014 імпортувала кам’яне вугілля і антрацит на загальну суму 1,613 млрд дол.

Про це повідомляє Державна фіскальна служба.

Згідно з даними відомства, найбільшими постачальниками вугілля для України за вказаний період були Росія, США і Казахстан.

Імпорт вугілля з Росії за 11 місяців поточного року в грошовому вираженні склав 1,062 млрд дол., з США – 0,308 млрд дол., з Казахстану – 0,096 млрд дол. На інші країни – 0,148 млрд дол.

Експорт кам’яного вугілля і антрациту за 11 місяців 2014 року в грошовому вираженні склав 513, 773 млн дол. У листопаді спостерігалося значне падіння експорту вугілля, у грошовому вираженні він склав близько 10 млн дол.

Варто відзначити, що Україна і раніше займалася імпортно-експортними операціями даних видів вугілля. Так, в 2013 році імпорт склав 1973 млн дол., а експорт – 0,737 млрд дол. У 2012 році імпорт склав 2637 млн дол., а експорт – 0,609 млрд дол.

Раніше УНІАН повідомляв, що Продан хоче збільшити поставки російського вугілля і не виключає імпорт електроенергії.

Довідка. Україна вперше за тривалий період відчуває гострий дефіцит енергетичного вугілля. Забезпечити ТЕС вугіллям власного видобутку сьогодні практично неможливо через бойових дій на сході країни, де розташована велика частина діючих шахт.

Близько 47% електроенергії, що виробляється в Україні, генерують АЕС, решту виробляють ТЕС шляхом спалювання газу і вугілля, а також гідроелектростанції і «зелена» енергетика. Брак газу і зупинка 80% шахт призвели до дефіциту енергоносіїв і, як наслідок, електроенергії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Україна за 11 місяців імпортувала вугілля на $1,6 млрд» на Finance.ua - 2.4
В Контексті Finance.ua