Зростання зарплат у Великобританії обігнало інфляцію, безробіття оновило мінімум за 6 років


Зростання зарплат у Великобританії обігнало інфляцію, безробіття оновило мінімум за 6 років

Число громадян Великої Британії, які одержують допомогу з безробіття, у листопаді 2014 скоротилося на 26,9 тис., свідчать дані Національного статистичного управління (ONS) країни.

Зростання заробітної плати в серпні-жовтні склало 1,4% після підвищення на 1% в III кварталі. Вперше з березня темпи зростання зарплат у Великобританії були вище інфляції.

Тим часом безробіття у Великобританії, розраховане за методикою Міжнародної організації праці (МОП), у серпні-жовтні залишилася на рівні 6%, мінімальному з жовтня 2008 року.

Аналітики, опитані агентством Bloomberg, в середньому прогнозували зменшення числа безробітних минулого місяця на 20 тис., зниження рівня безробіття до 5,9% і середній зріст тижневої зарплати в серпні-жовтні на 1,2%.

Згідно з переглянутими даними, в жовтні кількість британських безробітних скоротилася на 25,1 тис. осіб, а не на 20,4 тис., як повідомлялося раніше.

У середу також був опублікований протокол грудневого засідання Банку Англії, згідно з яким 2 з 9 керівників ЦБ наполягали на підвищенні базової процентної ставки у зв’язку з дедалі більшим тиском з боку зарплат. У жовтні середня зарплата у Великобританії зросла на 1,8% (як з урахуванням премій, так і без них), а інфляція в країні сповільнилася в листопаді до 1% – самого слабкого рівня з 2002 року.

Зниження числа безробітних у Великобританії в серпні-жовтні склало 63 тис., їх кількість скоротилася до 1958 тисяч чоловік. Кількість зайнятих (у віці від 16 до 64 років) за цей період зросла на 115 тис. – до 30796 тисяч.

Рівень зареєстрованого безробіття (частка британців, які отримують допомогу з безробіття і при цьому активно шукають нове робоче місце) в листопаді знизився з 2,8% до 2,7% – мінімуму з серпня 2008 року.

Згідно з листопадовим прогнозом Єврокомісії, безробіття у Великобританії в 2014 році складе 6,2% проти 7,5% в 2013 році. ВВП країни, як очікується, збільшиться цього року на 3,1%, в наступному – на 2,7%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Зростання зарплат у Великобританії обігнало інфляцію, безробіття оновило мінімум за 6 років» на Finance.ua - 2.4
В Контексті Finance.ua