Україні потрібні 15 млрд євро, ЄС повинен бути здатний виділити 2 млрд - президент Єврокомісії


Україні потрібні 15 млрд євро, ЄС повинен бути здатний виділити 2 млрд - президент Єврокомісії

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявляє про важливість фінансової та іншої допомоги Україні в нинішніх кризових умовах.

“Союз і його країни-члени повинні продовжувати допомагати і підтримувати роботу уряду (України – ред.). Виклики, які стоять перед ним – величезні”, – констатує президента Єврокомісії в заяві, поширеній в середу вранці.

На думку Ж.-К.Юнкера, насамперед, європейське і світове співтовариство повинні допомогти Україні в досягненні миру в Донецькій і Луганській областях.

“Зброя має бути відведена від контактної лінії. Мирний процес слід відновити”, – вважає він.

Президент Єврокомісії наголосив, що другою великою проблемою, з якою стикається український уряд – це економічний спад.

Ж.-К.Юнкер нагадав, що ЄС вже надав значну фінансову допомогу Україні в сумі EUR1,36 млрд. Крім того, ще EUR250 млн будуть надані навесні 2015 року.

“Україні потрібно більше допомоги. Оцінка фінансового розриву Україна була завершена Міжнародним валютним фондом. Україні знадобиться EUR15 млрд на додаток до того, що вже заплановано”, – наголошується в заяві.

При цьому президент Єврокомісії підкреслив, що ЄС може надавати допомогу виключно в рамках свого бюджету, вільні кошти в якому вже закінчилися.

“Таким чином, нам потрібно бути здатними відповісти на запит України про EUR2 млрд, оскільки уряд не може зробити цього. Країни-члени повинні зробити свій внесок – оскільки ЄС не може зробити цього – і дати нам більше гнучкості в бюджеті”, – зазначив Ж .-К.Юнкер.

Президент Єврокомісії також вказав на важливість забезпечення енергетичної безпеки України, підкресливши, що Єврокомісія заохочуватиме український уряд законтрактувати достатню кількість газу в РФ в січні і лютому 2015 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Україні потрібні 15 млрд євро, ЄС повинен бути здатний виділити 2 млрд - президент Єврокомісії» на Finance.ua - 3.7
В Контексті Finance.ua