При високому курсі бензин подорожчає на 50 копійок


При високому курсі бензин подорожчає на 50 копійок

З початку грудня бензин А-95 і А-92, а також дизельне паливо подешевшали на українських АЗС на 7 копійок на літрі – непропорційно здешевленню нафти: за аналогічний період втратила в ціні відразу $4, і досягла позначки $64/барель. Заправники побоюються більш глибокої девальвації гривні і не поспішають знижувати розцінки, зазначили вони.

Середні ціни на паливо в Україні встановилися на наступних рівнях: літр А-95 коштує 16,70 грн, А-92 – 16,41, дизель – 16,42, і газ – 8,82 грн/л. Хоча, за словами керівника консалтингової групи «А-95» Сергія Куюна, з урахуванням нафти, що дешевшає, бензин вже мав би коштувати на 20-30 копійок дешевше.

Але заправники набагато більше уваги приділяють не ціні ресурсу. А курсом долара, яким доводиться за нього розплачуватися. «Домінуючим фактором, що тягне за собою зміну цін на паливо в Україні, як і раніше, є коливання курсу національної валюти по відношенню до долара», – зауважила нам прес-секретар «SOCAR» Марина Ергемлідзе. А тут все навпаки – тільки за грудень американська валюта піднялася в ціні приблизно на 60 коп.

Так що якщо курс не зупиниться, то через один-два тижні нас чекає черговий стрибок цін, як вже було раніше. «Минулого місяця ми вже спостерігали різкий скачок цін, пов’язаний з падінням гривні, – нагадав PR директор ГК КЛО Антон Фролов. – Потім пішли зниження вартості нафтопродуктів і відносну стабілізацію курсу, внаслідок чого ціни на 95-ий бензин знизилися приблизно на 1 грн/л».

Наскільки може подорожчати бензин в цей раз, повністю залежить від курсу. «В умовах, що склалися зростання або зниження курсу іноземної валюти на 1 грн тягне за собою приблизно така ж зміна ціни на пальне – на рівні 0,9-0,95 грн/л», – порахував генеральний директор компанії «Паралель» Олена Хілієнко.

Але, на думку співголови Фонду енергетичних стратегій Дмитра Марунича, весь цей тиждень заправники, швидше за все, будуть вичікувати, тому істотних коливань цін чекати не варто – зіграє фактор опту, що дешевшає через падіння цін на нафту. «Хоча в довгостроковій перспективі зростання курсу таїть нові небезпеки для цін», – зазначив він.

Але, як підтвердили на одній з великих мережевих АЗС на правах анонімності, якщо курс затримається на сьогоднішньому рівні або зростатиме, то бензин може подорожчати копійок на 30-50 через один-два тижні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Бензин та авто
Рейтинг популярності матеріалу «При високому курсі бензин подорожчає на 50 копійок» на Finance.ua - 3.4
В Контексті Finance.ua