ЄБРР виділить Україні $200 млн на реконструкцію ГТС


ЄБРР виділить Україні $200 млн на реконструкцію ГТС

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть Україні кредит $200 млн на реконструкцію газотранспортним українським оператором “Укртрансгаз” газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, яким російський газ постачається до Європи. Рада директорів схвалила цей проект напередодні.

Згідно з матеріалами ЄБРР, кошти підуть на заміну чотирьох ділянок магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, що потребують капітального ремонту, і модернізацію газокомпресорної станції “Роменська”. Виконавцем проекту і одержувачем субкредиту стане “Укртрансгаз”.

Інформоване джерело на газовому ринку уточнило, що підписання проекту очікується 15 грудня під час візиту прем’єр-міністр Арсенія Яценюка до Брюсселя.

Як повідомлялося, раніше кредит в EUR150 млн на цей проект виділив Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Відповідну угоду А.Яценюк і президент ЄІБ Вернер Хойер підписали 1 грудня в Києві.

Кабінет міністрів України 22 жовтня своїм розпорядженням №1143-р погодив залучення до EUR150 млн у ЄІБ і до $200 млн у ЄБРР на модернізацію “Уренгой-Помари-Ужгород”. Згідно з документом, ці кошти держава готова видати оператору ГТС “Укртрансгазу” для реалізації проекту у вигляді субкредиту під 2% річних від обраної та невиплаченої суми.

“Укртрансгаз”, 100% якого належить НАК “Нафтогаз України”, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни.

Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході – 178,5 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи 142,5 млрд куб. м, Молдову – 3,5 млрд куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Рейтинг популярності матеріалу «ЄБРР виділить Україні $200 млн на реконструкцію ГТС» на Finance.ua - 2.3
В Контексті Finance.ua