Європейці платять найвищі податки - ОЕСР


Європейці платять найвищі податки - ОЕСР

Данія, Франція і Бельгія лідирують у списку країн з найвищими податками. Такий висновок міститься в оприлюдненій сьогодні доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

За даними ОЕСР, в минулому році показник сукупних податкових надходжень по відношенню до ВВП досяг 48,6% у Данії, 45% у Франції і 44,6% у Бельгії.

У переліку же держав з найменшим податковим навантаженням лідирують країни Латинської Америки – Мексика (19,7%) і Чилі (20,2%), а замикає трійку Південна Корея (24,3%).

“В даний час рівень податків в країнах ОЕСР повернувся практично на колишній рівень, який спостерігався до кризи 2008 року”, – йдеться в доповіді організації.

Одночасно з цим, констатують економісти, розподіл податкового навантаження неоднорідний. Так, в даний час в країнах ОЕСР спостерігається рекордний за останні 30 років розрив між найбільш забезпеченими і найменш благополучними шарами. “У зоні 34 країн-членів організації доходи 10% населення, що відноситься до найбагатшої групи громадян, в даний час в 9,5 рази перевищують доходи 10% населення з групи найбідніших”, – йдеться в доповіді. У 80-і роки показник співвідношення дорівнював семи пунктах.

Примітно, що в країнах з найвищими податками – Франції та Бельгії – розрив між “багатими і бідними” нижче, ніж в інших країнах. Найбільш же сильний диспаритет в положенні цих двох груп населення виявився в США, Фінляндії, Ізраїлі, Новій Зеландії та Швеції, констатують в ОЕСР.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Європейці платять найвищі податки - ОЕСР» на Finance.ua - 2.7
В Контексті Finance.ua