Девальваційні очікування в Україні в листопаді досягли рекордного історичного значення - дослідження


Девальваційні очікування в Україні в листопаді досягли рекордного історичного значення - дослідження

Споживчі настрої українців у листопаді погіршилися незначно, в той же час девальваційні очікування досягли рекордного значення, свідчать дані щомісячного дослідження GfK Ukraine.

“Споживчі настрої українців трохи погіршилися, насамперед, через зниження довгострокових очікувань щодо розвитку економіки … Девальваційні очікування (за курсом гривні протягом найближчих трьох місяців – ІФ) досягли найвищого за весь час досліджень цього індексу рівня 157,8 пунктів”, – йдеться в прес-релізі компанії. Згідно з ним, індекс споживчих настроїв за підсумками листопада склав 53,4, що на 0,9 пункту менше, ніж у жовтні.

Крім цього, згідно з дослідженням, в листопаді зафіксовано погіршення очікувань населення щодо можливого безробіття: відповідний індекс виріс на 1,6 пункту – до 154,0.

Разом з тим ослабли побоювання українців щодо можливої інфляції: у порівнянні з жовтневим результатом індекс інфляційних очікувань втратив 5,1 пункту, знизившись до 185,2.
“Нова хвиля девальвації гривні і тривале формування коаліційного уряду підірвали традиційне поствиборче зростання споживчих настроїв. Розчарування стало найбільшим у великих містах. У той же час в цілому по Україні надії на поліпшення економічної ситуації в довгостроковій перспективі залишаються відносно високими”, – наголошується в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Девальваційні очікування в Україні в листопаді досягли рекордного історичного значення - дослідження» на Finance.ua - 4.5
В Контексті Finance.ua