Будівництво 3 та 4 блоків Хмельницької АЕС планується завершити в 2020 р. - урядова програма


Будівництво 3 та 4 блоків Хмельницької АЕС планується завершити в 2020 р. - урядова програма

Добудову третього і четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (АЕС) планується завершити в 2020 році.

Відповідний термін наводиться в програмі діяльності Кабінету міністрів України, текст якої оприлюднений на урядовому порталі.

Раніше прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, представляючи програму, озвучив термін введення двох нових блоків ХАЕС в 2018 році.

Документ також передбачає продовження до 2020 року терміну експлуатації дев’яти блоків діючих АЕС, реалізацію програми з модернізації атомних блоків та підвищення їх рівня безпеки шляхом спільної з ЄБРР комплексної програми.

Також планується розширення програми з придбання ядерного палива у транснаціональної компанії Westinghouse і спорудження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), зокрема його першої черги – в 2017 році.

Збільшення видачі потужності Южно-Української АЕС на 1600 МВт, Запорізької АЕС на 700 МВт і Хмельницької і Рівненської АЕС на 1000 МВт заплановано на 2016 рік.

Як повідомлялося, влада України раніше заявила про намір відмовитися від співпраці з РФ при будівництві третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у жовтні поточного року поставив НАЕК “Енергоатом” завдання прискорити добудову енергоблоків Хмельницької АЕС з європейськими партнерами. Серед можливих учасників добудови енергоблоків може виступити Skoda.

“Енергоатом” є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика Енергетика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Рейтинг популярності матеріалу «Будівництво 3 та 4 блоків Хмельницької АЕС планується завершити в 2020 р. - урядова програма» на Finance.ua - 3.7
В Контексті Finance.ua