Економісти: КНР треба знизити цільовий показник ВВП


Економісти: КНР треба знизити цільовий показник ВВП

Влада Китаю повинна зменшити таргетоване економічне зростання країни до 7%, заявили впливові економісти на засіданні держради, скликаної для вироблення економічних реформ на 2015.

Китаю, по всій видимості, не вдасться досягти цільового показника вперше з 1999 р, а річне зростання буде найслабкішим за 24 роки. Востаннє уряд скоротив цільовий показник підйому в 2012 р до 7,5% з 8%, які зберігало протягом восьми років.

Державні аналітичні центри, які роблять величезний вплив на прийняття рішень, але не мають владних повноважень, рекомендують понизити цільовий показник зростання ВВП на 2015 до 7% з нинішніх 7,5%.

“Президент Сі вже натякнув про цільове зростання, коли заявив, що 7% – це найвищий показник у світі, – зазначив старший економіст з Китайської академії соціальних наук (CASS). – Я думаю, що він складе 7%, якщо не буде ніяких сюрпризів. Однак зростання може бути і нижче 7%, в іншому випадку можуть з’явитися проблеми із зайнятістю і борговим навантаженням”.

Китайські лідери, налаштовані позитивно до проведення реформ, проявили терпіння до уповільнення зростання, але їм доведеться діяти обережно, щоб уникнути різкого охолодження.

У травні голова КНР Сі Цзіньпін на Конференції із взаємодії і заходів зміцнення довіри в Азії зробив перше відсилання концепції економічного і політичного націоналізму, а точніше “Азії для азіатів”.

Як зазначає професор політології в коледжі Клермонт Маккена в Каліфорнії Мінксін Пий, завжди непросто відрізнити дипломатичну риторику від офіційної політики, але особливо складно це зробити відносно чиновників з Китаю, де дії уряду так часто не відповідають його заявам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Економісти: КНР треба знизити цільовий показник ВВП» на Finance.ua - 2.2
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua