Україна, нарешті, оголосила конкурс з продажу 3 ліцензій на 3G-зв'язок


Україна, нарешті, оголосила конкурс з продажу 3 ліцензій на 3G-зв'язок

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) в Україні, на засіданні у вівторок оголосила конкурс на отримання ліцензій на здійснення послуг мобільного зв’язку в стандарті UMTS (3G).

Заявки на участь у тендері комісія буде з 15 грудня до 15 січня, а підсумки планується підвести 16 лютого.

На конкурс виставлено три лоти по 30 МГЦ в кожному регіоні, стартова ціна однієї ліцензії складе 2,7 млрд грн. Ліцензії будуть видані строком на 15 років.

Як повідомлялося, 1 грудня уряд оприлюднив розпорядження Кабінету міністрів №1181 від 5 листопада “Про погодження умов тендеру на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології” Цифровий стільниковий радіозв’язок ІМТ-2000 (UMTS) “у смугах радіочастот 1920-1935/2110 -2125, 1950-1965/2140-2155, 1965-1980/2155-2170 Мгц”.

Переможці тендеру повинні будуть забезпечити показники якості послуг мобільного зв’язку, затверджених НКРЗІ, з використанням радіотехнології UMTS на території всіх обласних центрів України протягом 18 місяців з моменту отримання ліцензії, і протягом двох-шести років на територіях усіх населених пунктів з населенням більше 10 тис. чоловік.

Крім того, згідно з умовами конкурсу приводом для відмови в реєстрації та розгляді тендерною комісією пропозицій заявника може бути застосування до нього санкцій відповідно до закону “Про санкції”. А за умови, якщо ліцензію вже видано заявнику, який згодом потрапить під дію закону, така ліцензія буде анульована.

Вартість конверсії, яка буде здійснюватися за рахунок операторів, складе 1,6 млрд грн, при цьому передбачається, що вона може змінюватися залежно від інфляції. Перший етап проведення конверсії займе 23 місяці, другий етап триватиме 18 місяців, третій – 17 місяців. Оплата конверсії буде проводитися пропорційно кількості лотів в рівних пропорціях і на рівних умовах.

Питання про впровадження технологій зв’язку третього покоління є найактуальнішим на українському ринку мобільного зв’язку вже більше п’яти років. Влада України робила спробу провести тендер на отримання ліцензій 3G в 2009 році, проте ініціатива не увінчалася успіхом. Тоді заявки на участь у конкурсі подавали “Київстар”, “МТС-Україна” і “Астеліт”. На даний момент єдиною ліцензією на UMTS володіє “дочка” найбільшого оператора “Укртелеком” – ТОВ “ТриМоб” (входить в холдинг СКМ бізнесмена Ріната Ахметова).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Україна, нарешті, оголосила конкурс з продажу 3 ліцензій на 3G-зв'язок» на Finance.ua - 3.6
В Контексті Finance.ua