Україна у вівторок розпочала імпорт газу з Росії в обсязі 43,5 млн куб. м на добу


Україна у вівторок розпочала імпорт газу з Росії в обсязі 43,5 млн куб. м на добу

Україна 9 грудня почала отримувати природний газ ыз Російської Федерації, повідомив керівник відділу зв’язків з громадськістю ПАТ “Укртрансгаз” Максим Белявський.

За його словами, щодоби протягом грудня для потреб споживачів України буде надходити 43,5 млн куб. м природного газу за контрактом з ВАТ “Газпром”.

М.Белявський уточнив, що імпорт газу з РФ розпочато на два дні раніше на підставі нової заявки від НАК “Нафтогаз України”, тоді як раніше держхолдинг планував почати імпорт російського газу з 11 грудня.

Газ буде надходити через газовимірювальні станції (ГВС) “Суджа” і “Мозир”.

Як повідомлялося, НАК “Нафтогаз України” 5 грудня перерахував “Газпрому” авансовий платіж в розмірі $378 млн за поставки 1 млрд куб. м газу в грудні 2014 року.

“Газпром” підтвердив наявність коштів на своє рахунку і заявив, що чекає відповідну заявку від української сторони за обсягами поставок.

“Укртрансгаз”, 100% якого належить НАК “Нафтогаз України”, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни. Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході – 178,5 млрд куб. м, у тому числі в країни Європи 142,5 млрд куб. м, Молдову – 3,5 млрд куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Україна у вівторок розпочала імпорт газу з Росії в обсязі 43,5 млн куб. м на добу» на Finance.ua - 2.2
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua