Привіт, дешева нафта: охочих заробити на зниженні ціни нафти до $35-40 все більше


Привіт, дешева нафта: охочих заробити на зниженні ціни нафти до $35-40 все більше

Деякі інвестори очікують, що нафта і далі дешевшатиме, тому почали скуповувати ф’ючерси, які принесуть прибуток, якщо ціна впаде нижче $40 за барель. Останній раз нафта коштувала стільки в найважчі періоди фінансової кризи.

За даними CME Group, обсяг нафти, яку опціони дозволяють продати в США по $40 за барель до грудня 2015, збільшився в чотири рази за останні два тижні – до 880 тис. барелів. Загальний обсяг опціонів з ціною $35 за барель виріс з нуля до 669 тис. барелів.

Наприкінці минулого тижня нафта сорту West Texas Intermediate (WTI) подешевшала до $66,74. Падіння прискорилося з за нещодавнього рішення ОПЕК не змінювати обсяги виробництва. З червня ціна нафти еталонного сорту обвалилася майже на 40%.

«Це ставка на розвиток самого несприятливого для ціни на нафту сценарію, – сказав президент нью-йоркської брокерської компанії Paramount Options Раймонд Карбон. – Ви геній, якщо ви праві. А якщо помилилися, це не зруйнує вам життя ».

Ф’ючерси на еталонний американський сорт WTI останній раз торгувалися нижче $40 за барель в лютому 2009 р.

Втім, поява ведмежих позицій не означає, що ринок опуститься так низько. Брокери і банкіри говорять, що такі угоди – це недорогі і не дуже ризиковані «лотерейні квитки».

Проте нездатність світового ринку відповісти на зростання запасів відповідним збільшенням попиту підвищує ймовірність подальшого зниження цін – до тих пір, поки виробники не почнуть скорочувати обсяги видобутку.

До факторів, які можуть призвести до падіння ціни до $35-40 за барель, слід віднести і теплу зиму в Північній півкулі, і високі витрати на обслуговування нафтопереробних заводів в Мексиканській затоці, які тимчасово скоротять свої потреби в сировині, упевнений глава відділу досліджень міжнародних енергетичних ринків Credit Suisse Ян Стюарт. Втім, в Credit Suisse вважають, що через рік WTI буде коштувати $75 за барель.

Керівники компаній галузі кажуть, що опціони, що фіксують таку низьку вартість бареля, навряд чи купував виробник нафти. Вони вважають, що на зниження, швидше за все, зіграв якийсь спекулянт – можливо, хедж-фонд.

Примітно, що покупці опціонів з ціною в $35 і $40 за барель вже вийшли в плюс – вартість цих контрактів з листопада подвоїлася. Але за даними комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами, на кожну ведмежу позицію на ринку ф’ючерсів і опціонів на WTI все ще доводиться по три бичачі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Привіт, дешева нафта: охочих заробити на зниженні ціни нафти до $35-40 все більше» на Finance.ua - 4.1
В Контексті Finance.ua