Китай дивує: зовнішньоторговельний профіцит КНР виріс до рекорду, на $10 млрд більше прогнозів


Китай дивує: зовнішньоторговельний профіцит КНР виріс до рекорду, на $10 млрд більше прогнозів

Профіцит балансу зовнішньої торгівлі Китаю в листопаді збільшився до рекордного рівня в умовах несподіваного скорочення обсягів імпорту у зв’язку із здешевленням нафти та інших видів сировинних товарів.

Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу виросло до $54,47 млрд проти $45,41 млрд в жовтні, підтверджують офіційні дані. Економісти, опитані агентством Bloomberg, у середньому очікували зниження цього показника до $43,95 млрд.

Темпи зростання експорту з Піднебесної в листопаді знизились до 4,7% з 11,6% місяцем раніше, імпорт зменшився на 6,7% після збільшення на 4,6% у жовтні. Економісти в середньому прогнозували зростання обсягів експорту на 8%, імпорту – на 3,8%.

Позитивне сальдо торгового балансу з США зменшилася минулого місяця до $23080 млн з $26,28 млрд в жовтні, з ЄС – виросло до $12,83 против $11,42 млрд, з Росією- зменшилось до $1,21 млрд с $1,62 млрд.

Імпорт нафти Піднебесної збільшився в листопаді на 5,5% порівняно з жовтнем до 21,03 млн тонн, при цьому в грошовому вираженні обсяг імпорту зменшився до $16,42 млрд з $17,05 млрд.

Фінансові ринки Китаю стають більш відкритими, відкриваючи світові більше можливостей для вкладень, упевнений глава управління HSBC по операціях з цінними паперами Кіен Берк.

Китайський ринок бондів виріс із практично неіснуючого до третього за обсягом у світі. А фондовий ринок країни вийшов на другу позицію в світі як за обсягом торгів, так і по капіталізації ринку.

Але, як зазначає Берк у своїй статті, фінансові ринки Піднебесної – це аномалія: незважаючи на їх значний розмір, вони були здебільшого закриті для іноземних портфельних інвесторів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Китай дивує: зовнішньоторговельний профіцит КНР виріс до рекорду, на $10 млрд більше прогнозів» на Finance.ua - 2.5
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua