Політичного притулку в країнах ЄС попросили майже 9 тис. українців - ООН


Політичного притулку в країнах ЄС попросили майже 9 тис. українців - ООН

Кількість звернень громадян України до країн Євросоюзу з проханням про притулок за період конфлікту на сході країни майже в 10 разів перевищує цей показник за весь 2013 рік, зазначають в УВКБ ООН.

“Цього року збільшилася кількість клопотань українців про надання притулку в Європейському Союзі. Станом на кінець жовтня 8936 громадян України попросили міжнародного захисту в країнах ЄС. Це в 10 разів більше, ніж аналогічний показник за весь 2013 рік (885 осіб). Найбільше шукачів притулку прибуває з України в такі країни, як Польща (1826 осіб), Німеччина (1607 осіб), Франція (1076 осіб) і Швеція (840 осіб)”, – йдеться в прес-релізі УВКБ ООН.

Кількість громадян України, які виїхали за кордон, може бути набагато більшою, ніж кількість шукачів притулку, оскільки багато українців звертаються щодо інших форм легалізації свого перебування (дозволи на тимчасове і постійне проживання), пояснюють в УВКБ ООН.

“Більше 317 тис. громадян України подали заявки на отримання таких дозволів в Російській Федерації (222 тис.), Білорусі (60 тис.), Польщі (23 тис.) та інших сусідніх з Україною державах. Однак неможливо з’ясувати, чи покинули Україну ці люди через конфлікт чи з інших причин”, – зазначено в повідомленні.

Щодо внутрішньо переміщених осіб в Україні ситуація така: найбільше їх знаходиться в регіонах, що межують із зоною конфлікту – Харківська обл. (118 тис. осіб), Запорізька (51 тис. осіб) і Дніпропетровська (48 тис. осіб), а також на контрольованих українським урядом територіях в Донецькій (76 тис. осіб) і Луганській (30 тис. осіб) областях. Значну частину переміщеного населення становлять діти (27%), особи похилого віку або особи з інвалідністю (21%), жінки (65% серед повнолітніх переселенців).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Політичного притулку в країнах ЄС попросили майже 9 тис. українців - ООН» на Finance.ua - 3.5
В Контексті Finance.ua