Банк Грузії купує грузинську "дочку" українського ПриватБанку за $51 млн


Банк Грузії купує грузинську "дочку" українського ПриватБанку за $51 млн

Банк Грузії (Bank of Georgia, BOG), найбільша фінансова установа в країні, підписав меморандум з ПриватБанком (Дніпропетровськ) і його дочірньою структурою PB Group про покупку 100% в грузинському банку Приватбанк за 92 млн ларі ($51 млн), йдеться в повідомленні BOG .

“Угода здійснюється в рамках стратегії розширення банку та має значний синергетичний потенціал, особливо в більш рентабельному роздрібному бізнесі”, – відзначає потенційний покупець.

Згідно з оцінками BOG, зазначена ціна покупки з урахуванням показників Приватбанку за дев’ять місяців 2014 року по МСФО виводить на коефіцієнт P/BV на рівні 1,12 і P/E – на рівні 3.

Меморандум передбачає штрафні санкції у розмірі 10% від суми угоди в разі його порушень однією зі сторін.

Для фінансування покупки, яка оцінюється в 4% поточної ринкової вартості холдингової компанії Банку Грузії – Bank of Georgia Holdings (BGH), торгованих на Лондонській фондовій біржі, остання оголосила про додаткове розміщення 3,59 млн нових акцій, або 9,99% від поточного акціонерного капіталу.

Крім $51 млн на покупку Приватбанку, ще $52 млн від розміщення планується направити на придбання міноритарного 25% -го пакета з 10-місячним опціоном на збільшення його до 49,9% в постачальної водою Тбілісі компанії Georgian Global Utilities Limited (GGU), що має також 143 МВт гідроенергетичних потужностей, а також на подальші угоди в бізнесі охорони здоров’я, який BGH має намір вивести на IPO в 2015 році.

Приватбанк, що купується, є дев’ятим за величиною загальних активів банків Грузії з часткою 3,2% і фокусується на роздрібному банкінгу: роздрібні кредити представляють 85% його кредитного портфеля, в тому числі на карткові рахунки припадає 69% кредитів. Його мережа, яку обслуговує 1,929 тис. співробітниками, складається з 93 відділень, 429 банкоматів і 1929 POS-терміналів.

Загальні активи Приватбанку на кінець вересня цього року становили 524 млн ларі, чисті – 83 млн ларі, число клієнтів – 418 тис., випущених карток – 841 тис. (У BOG – 1103 тис.), чистий прибуток за 9 місяців – 5 млн ларі , чистий процентний дохід – 54 млн ларі.

Операція буде закрита після отримання необхідних дозволів регулюючих органів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк КРУ
Рейтинг популярності матеріалу «Банк Грузії купує грузинську "дочку" українського ПриватБанку за $51 млн» на Finance.ua - 3.0
В Контексті Finance.ua