Ощадбанк видасть кредит на 5 млрд Одеському припортовому заводу - для закупівлі газу у "Нафтогазу України"


Ощадбанк видасть кредит на 5 млрд Одеському припортовому заводу - для закупівлі газу у "Нафтогазу України"

Кабінет міністрів України доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Міністерству фінансів, Фонду держмайна за участю Нацбанку та Ощадбанку вжити заходів для проведення розрахунків підконтрольного державі ПАТ “Одеський припортовий завод” (ОПЗ) щодо закупівлі газу у НАК “Нафтогаз України” на загальну суму 5 млрд грн.

“У тому числі із залученням товариством більше від показників його фінансового плану кредиту на суму 5 млрд грн строком до одного року з можливістю пролонгації під достатнє і прийнятне забезпечення, надане відповідно до законодавства, згідно з договором з Ощадбанком”, – йдеться у розпорядженні Кабінету міністрів № 1186 від 3 грудня, оприлюдненому в четвер на урядовому сайті.

Згідно з розпорядженням, залучення ОПЗ кредиту в Ощадбанку буде здійснено без проведення тендерної процедури.

Контроль над цільовим використанням заводом залучених кредитних коштів покладено на ФДМ, який також повинен забезпечити проведення позачергових зборів ОПЗ з подальшим схваленням договорів з Ощадбанком і НАК “Нафтогаз України”.

Крім того, Кабмін доручив підготувати внесення відповідних змін до фінансового плану ОПЗ на 2014 рік, який був затверджений урядовим розпорядженням №1183-р від 19 листопада і оприлюднений на урядовому порталі 3 грудня.

Як повідомлялося, ОПЗ разом з іншими п’ятьма підприємствами азотної хімії увійшов до переліку компаній, які зобов’язані купувати газ цієї зими виключно у НАК “Нафтогаз України”. Шість підприємств азотної хімії у 2013 році спожили 5,531 млрд куб. м, в т. ч. Одеський припортовий завод – 1,3 млрд куб. м, “Стирол” – 1,086 млрд куб. м, Сєвєродонецький “Азот” – 1,088 млрд куб. м, “Черкаський“Азот”- 0,974 млрд куб. м,“Рівнеазот”- 0,426 млрд куб. м,“Дніпроазот”- 0,657 млрд куб. м.

ФДМ має намір 24 грудня 2014 виставити на торги на фондовій біржі “Перспектива” 5% -й пакет акцій ОПЗ, стартова ціна якого складе 39 млн 927,2 тис. грн. Конкурс з продажу контрольного пакету акцій заводу планується провести в 2015 році. Влітку цього року ФДМ заявляв, що має намір виручити за підприємство не менше $600 млн.

ОПЗ в січні-вересні 2014 року отримало чистий збиток у розмірі 243, 42 млн грн, що в 2,5 рази (на 362, 784 млн грн) менше збитку за аналогічний період минулого року. Чистий дохід підприємства за дев’ять місяці зріс на 7,4% (на 286, 973 млн грн) – до 4 млрд 179, 094 млн грн, а валовий збиток знизився в 4,3 рази (на 275, 417 млн грн) – до 84,044 млн грн.

У 2013 році підприємство збільшило виробництво мінеральних добрив на 7,2% порівняно з 2012 роком – до 1,472 млн тонн, їх реалізацію – на 1,5%, до 1,411 млн тонн.

ОПЗ займається виробництвом хімічної продукції, а також перевалкою аміаку на морський транспорт. Завод знаходиться в державній власності, але його планується виставити на приватизацію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Рейтинг популярності матеріалу «Ощадбанк видасть кредит на 5 млрд Одеському припортовому заводу - для закупівлі газу у "Нафтогазу України"» на Finance.ua - 2.1
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua