Мороз - не тітка: Україна заплатить за 1 млрд куб. м газу "Газпрому" сьогодні-завтра


Мороз - не тітка: Україна заплатить за 1 млрд куб. м газу "Газпрому" сьогодні-завтра

Національна акціонерна компанія (НАК) “Нафтогаз України” внесе передоплату “Газпрому” за постачання близько 1 млрд куб. м природного газу в середу-четвер цього тижня, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

“Протягом цього тижня планується авансова оплата 1 млрд кубів, які ми плануємо використовувати протягом цього місяця. Думаю, що це буде здійснено (платіж – ІФ) сьогодні-завтра, думаю навіть, що, скоріше, сьогодні. Але це вже питання техніки”, – сказав глава Міненерговугілля на брифінгу в Києві в середу. Він зазначив, що Україна виконує свої зобов’язання в рамках укладених в кінці жовтня Брюсселі тристоронніх домовленостей з Росією та ЄС.

Відповідаючи на запитання щодо того, коли буде погашена друга частина боргу в розмірі $1,65 млрд, міністр сказав: “Наскільки я пам’ятаю, згідно з графіком, це має відбутися до кінця року”.
Як повідомлялося, “Газпром” вже направив “Нафтогазу України” рахунок на поставку газу в грудні.

Раніше Україна заявляла, що може обмежитися закупівлями до 1,5 млрд куб. м російського газу в 2014 році і до 1 млрд куб. м у першому кварталі 2015 року, проте конкретні обсяги будуть визначатися в залежності від погодних умов і обсягів закупівлі газу по реверсу.

Згідно брюссельським угодам, до кінця поточного року ціна російського газу для України становить $378 за 1 тис. куб. м, а в першому кварталі наступного року – $368 за 1 тис. куб. м. “Нафтогаз України” буде купувати його за передоплатою. Умовою покупки газу в першому кварталі 2015 є погашення до кінця 2014 року $1,65 млрд боргу за попередні поставки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Мороз - не тітка: Україна заплатить за 1 млрд куб. м газу "Газпрому" сьогодні-завтра» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua