Україна має намір запровадити продаж металобрухту на аукціонах


Україна має намір запровадити продаж металобрухту на аукціонах

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України пропонує продавати на електронних біржових аукціонах брухт чорних, легованих і кольорових металів для стабілізації ситуації із забезпеченням цим товаром на внутрішньому ринку країни і зниженням його експорту.

Відповідні зміни МЕРТ запропонував внести до чинного закону “Про металобрухт”, оприлюднивши їх на своєму сайті.

Аукціони мають здійснюватися на товарних біржах, їх порядок проведення визначається Кабінетом міністрів.

Придбані на аукціонах обсяги металобрухту можуть експортуватися після оформлення відповідних документів.

Експорт металобрухту, отриманого з військових частин і підрозділів, відповідно до затвердженого урядом переліку, заборонений. Також забороняється експорт нерозібраних списаних на металобрухт агрегатів машин, кораблів, суден, військової техніки, залізничної техніки.

При цьому до 16 травня 2017 р. експорт металобрухту здійснюється тільки спеціалізованими підприємствами, у яких є обладнання для переробки металобрухту.

Водночас уряд залишає за собою право вводити обмеження на експорт металобрухту, аж до його повної заборони.

Проектом закону передбачається тримісячний термін для приведення Кабміном регуляторних актів у відповідність із цим законом.

У поясненні до законопроекту зазначається, що реалізація на аукціонах лотів металобрухту дозволить стабілізувати ситуацію з цінами на даний вид товару, збалансувавши внутрішні та експортні ціни.

Як повідомлялося, у другій половині 2012 року МЕРТ пропонував продавати на електронних аукціонах обсяги експорту брухту чорних металів у рамках річної квоти експортних поставок, передбачених відповідно до балансу попиту і споживання даного виду сировини на внутрішньому ринку країни.

Також повідомлялося, що в останні місяці металургійні підприємства України відчувають складнощі із забезпеченням металобрухтом через переваги ломозбиральних підприємств постачати його на експорт. В результаті при виплавці сталі підприємства змушені витрачати додаткові обсяги чавуну, що підвищує вартість металопродукції і знижує її конкурентоспроможність.

Українські підприємства по операціях з брухтом чорних металів у січні-жовтні 2014 р. експортували 797,484 тис. тонн брухту чорних металів на суму $253,210 млн, у той час як в аналогічному періоді 2013 року – 185,626 тис. тонн металобрухту на $57,801 млн.

Згідно з митною статистикою, оприлюдненою Міністерством доходів і зборів, у січні-жовтні-2014 країна скоротила імпорт металобрухту в натуральному вираженні на 84,7% порівняно з січнем-жовтнем-2013 – до 27,489 тис. тонн.

У грошовому вираженні імпорт скоротився на 79,6% – до $13,978 млн.

При цьому ввезення здійснювався в основному з Казахстану (62,35% поставок у грошовому вираженні), Туреччини (34,81%) і Росії (1,65%); експорт – до Туреччини (89,09%) і Молдову (10,58%).

Як повідомлялося, з листопада 2012 р. по червень 2013 р. включно експорт металобрухту не здійснювався. За підсумками 2013 року (у липні-грудні) експортовано 255,272 тис. тонн металобрухту в натуральному вираженні (у 2012-му – 366,542 тис. тонн) на $79,648 млн ($153,138 млн).

Україна в 2013 році також збільшила імпорт металобрухту в натуральному вираженні в 2,1 рази – до 238,534 тис. тонн, у грошовому – на 40,1%, до $89,401 млн.

Поставки металобрухту на метпідприємства в 2013 році знизилися на 11% – до 4,450 млн тонн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Україна має намір запровадити продаж металобрухту на аукціонах» на Finance.ua - 2.6
В Контексті Finance.ua