Випадок банку VAB - унікальний і дуже позитивний для простих вкладників, пенсіонерів та студентів - Гонтарєва


Випадок банку VAB - унікальний і дуже позитивний для простих вкладників, пенсіонерів та студентів - Гонтарєва

Випадок банку VAB, можна сказати, унікальний і дуже позитивний саме для простих вкладників, пенсіонерів, студентів, вважає глава НБУ Валерія Гонтарєва.

“80% вкладів фізичних осіб цього банку підпадають під виплати Фонду, а якщо перерахувати це на кількість вкладників, то ця цифра становить 96%. Так що з соціальної точки зору передача виплат на Фонд гарантування значно ефективніша, ніж ситуація із затримками виплат, яка спостерігалася в цьому банку в останні місяці “, підкреслила вона в інтерв’ю Українським Новинам.

За її словами, НБУ працював з акціонером більше трьох місяців з усунення проблем і щодо докапіталізації банку. “Національний банк не може виводити банк з ринку в той же день, коли в банку з’явилися проблеми – це неправильний шлях. Ми боремося за збереження кожного банку, але якщо банк повністю втратив ліквідність і акціонер не виконує план його рекапіталізації, то банк відправляється в ФГВФО або у разі системного банку на націоналізацію “, повідомила вона. Крім того, глава НБУ повідала, що VAB в цей час здійснював недозволені платежі на користь своїх компаній, про що НБУ був оперативно проінформований куратором.

Також вона повідомила, що VAB банк не підпадає під перелік критеріїв для націоналізації, крім одного лише критерію за обсягом депозитів фізичних осіб. “Відповідно, мови про націоналізацію йти не може”, резюмувала глава регулятора.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «Випадок банку VAB - унікальний і дуже позитивний для простих вкладників, пенсіонерів та студентів - Гонтарєва» на Finance.ua - 2.3
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua