Агентство Moody's знизило рейтинги п'яти провідних японських банків


Агентство Moody's знизило рейтинги п'яти провідних японських банків

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s знизило на один щабель рейтинги п’яти провідних японських банків. Як повідомляється в прес-релізі агентства, з Aa3 до A1 знижені рейтинги Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, Mitsubishi UFJ Trust and Banking, Sumitomo Mitsui Banking, Shizuoka Bank і Chugoku Bank.

Прогнози по рейтингах стабільні.

“Зниження рейтингу відображає позицію Moody’s, згідно з якою можливості уряду з підтримки банків найкраще оцінювати за рівнем його власного рейтингу”, – наголошується в повідомленні агентства.

Напередодні Moody’s знизило довгостроковий рейтинг Японії з Aa3 до А1 зі стабільним прогнозом, що призвело до падіння курсу ієни по відношенню до долара США до мінімального рівня за останні 7,5 року. Однією з основних причин зниження рейтингу стала невпевненість у досягненні Японією оголошених цілей зі зниження дефіциту бюджету.

Крім того, агентство відзначає ризики підвищення прибутковості держоблігацій Японії і зниження доступності залучення країною позикових коштів у середньостроковій перспективі.

Як повідомлялося раніше, згідно з прогнозом мінфіну Японії, до кінця 2014/15 фінансового року (закінчується 31 березня 2015 року) держборг країни може досягти $12 трлн. За перший квартал поточного фінансового року (почався в Японії 1 квітня 2014) держборг зріс більш ніж на $140 млрд і досяг нової рекордної позначки $11 трлн.

У травні 2014 міжнародне агентство Fitch знизило суверенний кредитний рейтинг Японії за зобов’язаннями в іноземній валюті на два щаблі, з АА до А +, а в національній валюті – на один щабель, з АА- до А +. Таким чином, Moody’s фактично зрівнявся з Fitch у своїх оцінках щодо прогнозу економічної ситуації в Японії. При цьому агентство Standard&Poor’s поки не змінювало рейтинг Японії, він залишається на рівні АА-.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Рейтинг популярності матеріалу «Агентство Moody's знизило рейтинги п'яти провідних японських банків» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua