Держслужбовцям скоротять премії з 70% до 30%


Держслужбовцям скоротять премії з 70% до 30%

Новим законом “Про державну службу” планується зменшити преміальну частину в загальній заробітній платі державних службовців, аби покращити об’єктивність та ефективність їх роботи.

“Зараз система оплати праці така, що посадові оклади дуже низькі, зате великі преміальні. Співвідношення таке: 30% оплати праці складають посадові оклади, і біля 70% – це всілякі надбавки. Ми змінюємо це в законопроекті із точністю до навпаки. Ми пропонуємо систему, коли заробітна плата складається на 70% з посадового окладу і на 30% – з преміальних. Є два види преміальних – 20% річна премія, яка виплачується на основі оцінки ефективності діяльності і періодичні – 10% місячні або квартальні преміальні, які теж на основі відповідних оцінок або виплачуються або ні. Всі преміальні виплати не можуть складати більше 30% від посадового окладу”, – розповів координатор проектної групи “Реформа державної служби в Україні” громадянської платформи “Нова країна” Сергій Сорока.

Заробітна плата державного службовця буде прив’язана до мінімальної зарплати і буде підвищуватись лише із підвищенням загального добробуту в країні. “Серед принципів державної служби визначається, що державний службовець має бути орієнтований на потреби громадян, а з іншого боку забезпечувати баланс інтересів держави, громадянського суспільства та різних інших соціальних груп”, – зазначив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

“І якщо законопроект буде прийнятий, і люди, які будуть вступати на державну службу, будуть працювати за новим законом і дотримуватись цих принципів, ми отримаємо в результаті ефективну результативну державну службу. А не службу, яка обслуговує певні політичні сили, які прийшли до влади, і державного службовця, який працює на інтереси свого керівництва, аби йому не втратити ту преміальну складову, що створює абсолютну необ’єктивність в оцінці державного службовця”, – додав Коліушко.

Новий закон “Про державну службу” планується прийняти до кінця 2014 року, оскільки 1 січня 2015 року має набути чинності закон про держслужбу, ухвалений ще в 2011 році, і який не відповідає нинішнім умовам. Зараз українські держслужбовці працюють за законом «Про державну службу України» ще від 1993 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Держслужбовцям скоротять премії з 70% до 30%» на Finance.ua - 2.1
В Контексті Finance.ua