НБУ вводить резервування під термінові залучення на рівні 3%, під вклади на вимогу - 6,5% незалежно від валюти вкладу


НБУ вводить резервування під термінові залучення на рівні 3%, під вклади на вимогу - 6,5% незалежно від валюти вкладу

Національний банк України (НБУ) вирішив переглянути вимоги щодо обов’язкового резервування шляхом введення резервування під термінові залучення на рівні 3%, під вклади на вимогу – 6,5% незалежно від валюти вкладу.

Як повідомило інформоване джерело у фінансових колах, про відповідні рішення банкіри були попереджені в ході наради в Нацбанку в понеділок.

“Ставки резервування для банків по залученню вкладів, які будуть введені, – 3% під термінові залучення і 6,5% – під вклади на вимогу незалежно від валюти вкладу”, – сказав співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, раніше очікувалося, що НБУ зрівняє ставки резервування за терміновими депозитами у валюті і гривні на рівні 3,5%, за вкладами на вимогу – на рівні 6,5%.

Діючими нормативами обов’язкового резервування передбачається нульова ставка за залученнями в гривні, тоді як за коштами в інвалюті на поточних рахунках – 10% і 15% для юридичних та фізичних осіб відповідно, за короткостроковими вкладами в інвалюті – 10%, довгостроковими вкладами в інвалюті – 7% .

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «НБУ вводить резервування під термінові залучення на рівні 3%, під вклади на вимогу - 6,5% незалежно від валюти вкладу» на Finance.ua - 2.1
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua