Держслужбовців хочуть перевести на загальну пенсійну систему - без будь-яких преференцій


Держслужбовців хочуть перевести на загальну пенсійну систему - без будь-яких преференцій

Державних службовців планують перевести на загальну пенсійну систему – такий пункт прописаний у новому законопроекті «Про державну службу».

Як пояснив голова Нацдержслужби України Костянтин Ващенко, отримання великої пенсії та інших преференцій мотивують людей працювати на державній службі, але водночас отримуючи заробітну плату на рівні мінімальної, такі працівники виконують свою роботу неефективно.

“В законі прописано статтею 87, що державні службовці проходять на загальну систему пенсійного забезпечення, так як усі громадяни України. Питання термінів – тут є певний компроміс. Була пропозиція – одразу ж з прийняттям закону. Компромісний варіант – 3-5 перехідних років. Залежно від того, з якого моменту закон вступить в дію. Це зроблено для того, щоб нові державні службовці при нових рівнях зарплати могли заробити собі загальноприйняту пенсію, відповідну до тієї ситуації, яка є в Україні”, – додав координатор проектної групи “Реформа державної служби в Україні” громадянської платформи “Нова країна” Сергій Сорока.

За словами експертів, новий закон планується прийняти до кінця 2014 року, оскільки 1 січня 2015 року має набути чинності закон про держслужбу, ухвалений ще в 2011 році, і який не відповідає нинішнім умовам. Зараз українські держслужбовці працюють за законом «Про державну службу України» ще від 1993 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Держслужбовців хочуть перевести на загальну пенсійну систему - без будь-яких преференцій» на Finance.ua - 2.1
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua