ЦВК вже допускає, що результати виборів Ради не будуть встановлені в строк


ЦВК вже допускає, що результати виборів Ради не будуть встановлені в строк

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський допускає, що комісія вперше в історії України не зможе в строк встановити остаточні результати виборів Верховної Ради, які пройшли 26 жовтня, по багатомандатному виборчому округу. Про це Охендовський повідомив 6 листопада на зустрічі з делегацією Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі, передає прес-служба ЦВК.

“На жаль, на даний момент ми не можемо впевнено запобігти ситуації, яка може трапитися вперше в історії українських виборів, коли у встановлений законом термін – 10 листопада – Комісія не матиме підстав і можливості встановити і оголосити результати виборів у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі (тобто за списками партій, – ред.)”, – заявив Охендовський.

“Ми цілком розуміємо, що це може кваліфікуватися як бездіяльність Центральної виборчої комісії. Однак, з іншого боку, ми ні в якому разі не допустимо ігнорування голосів виборців, які були законно віддані за кандидатів від політичних партій, незалежно від їх назв”, – додав він.

Причиною затримки Охендовський назвав проблеми з підрахунком результатів в окрузі №59 Донецької області, де до цих пір не оброблені протоколи з низки дільниць.

Нагадаємо, в ніч на 7 листопада окружна виборча комісії округу №59, робота якої була раніше заблокована збройними людьми, відновила підрахунок голосів.

ЦВК станом на ранок 7 листопада обробив 99,95% протоколів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua