Держпідтримка може стабілізувати банківську систему України - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Держпідтримка може стабілізувати банківську систему України - експерт

Казна та Політика
760
Стабілізуючим фактором для розвитку банківської системи в Україні в період стагнації економіки може стати підтримка держави і приплив довгострокових іноземних інвестицій. Про це повідомив член Наглядової ради банку “Юнісон” Олександр Лобанов.
Характеризуючи банківський ринок України, він зазначив, що серйозною проблемою, паралельно зі зниженням ділової активності, падінням економіки, девальвацією та інфляцією, є зростання проблемної заборгованості. На даний момент, серед країн Східної Європи, в Україні вона є найвищою і досягає близько 40% станом на середину 2014 року, підкреслив банкір.
На думку представника банку “Юнісон”, необхідна докапіталізація банків як за результатами проходження стрес-тестів, так і в зв’язку з вимогами Нацбанку щодо збільшення капіталу. “З 15 найбільших банків дві третини потребують докапіталізації, це за умови, що діагностика проводилася за станом на початок 2014 року, тобто кримська ситуація вже оцінювалася, а ситуація на сході України ще не була врахована і в таких масштабах. В середньому, за підрахунками експертів банку “Юнісон”, фінустанови можуть бути потенційно докапіталізовані на суми від 0,5 до 3 мільярдів гривень. Сумарно це може становити понад 15 мільярдів для найбільших фінустанов”, – зазначив Лобанов.
На його думку, базисом і фундаментом стабільного економічного зростання також може виступити приплив довгострокових іноземних інвестицій. “Однак, на жаль, фінансова галузь для зовнішнього інвестора втратила свою привабливість. Можлива лише підтримка материнської структури або реінвестування прибутку успішними банками з іноземним капіталом, які адаптувалися до українських реалій. Основними привабливими напрямками для зовнішнього інвестора можуть виступати сільське господарство, переробка продукції сільського господарства , інфраструктурні проекти східного регіону, IT-сфера, легка промисловість, висококонкурентні стратегічні підприємства. Україна повинна сублімувати успішний досвід європейських держав, таких як Польща чи Грузія, і не зупинятися на проведенні реформ в рамках європейського вектора розвитку і цінностей”, – підсумував Лобанов.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас