0 800 307 555
0 800 307 555

Коли будуть обговорювати "літню" ціну на газ - версія "Нафтогазу"


Коли будуть обговорювати "літню" ціну на газ - версія "Нафтогазу"

Національна акціонерна компанія (НАК) “Нафтогаз України” і ВАТ “Газпром” навесні 2015 почнуть переговори щодо “літньої” ціни на російський природний газ для України, повідомив глава правління НАК Андрій Коболєв.

“Нас ще очікують переговори щодо “літньої“ціни навесні наступного року”, – сказав він в ефірі телеканалу “1 + 1” у п’ятницю ввечері.

Глава “Нафтогазу України” нагадав, що досягнуті в Брюсселі 30 жовтня домовленості про умови поставки газу з РФ в Україну стосуються тільки періоду з листопада 2014 по 31 березня 2015 року. У той же час рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору між компаніями варто очікувати ближче до кінця 2015 року.

У зв’язку з цим сторони навесні знову будуть змушені почати переговори.

В свою чергу офіційний представник “Газпрому” Сергій Купріянов нагадав, що компанія готова почати поставки газу в Україну після виконання “Нафтогаз України” своїх зобов’язань по протоколу.

“Підписано постанову уряду РФ про зниження мита на газ, що поставляється в Україну. Таким чином, Росія виконала умови, передбачені тристороннім брюссельським протоколом”, – заявив офіційний представник Купріянов.

Він пояснив, що з 1 листопада 2014 року по 31 березня 2015 Україна буде надана знижка в $100 до ціни на газ, що визначається за формулою в контракті між “Газпромом” і “Нафтогаз України” від 2009 року.

“У четвертому кварталі 2014 ціна складе $378,22 за тисячу кубометрів газу.” Газпром “готовий почати поставки газу в Україну після виконання НАК” Нафтогаз України “своїх зобов’язань по протоколу”, – зазначив Купріянов.

Нагадаємо, уряд РФ 1 листопада встановив нульові вивізні мита до 31 березня 2015 на поставки газу для України. Відповідну постанову підписав прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.

“Підписав постанову встановлений на тимчасовій основі на період до 31 березня 2015 особливий порядок розрахунку ставок вивізних митних зборів у залежності від рівня контрактної ціни відносно природного газу, що поставляється з територій РФ на територію України”, – йдеться в довідці до постанови уряду.

У документі пояснюється: “Експортне мито буде розраховуватися за такою формулою: при ціні в $333,3 і вище за одну тисячу кубометрів газу зниження складе $100, при ціні нижче $333,3 зниження складе 30% від такої ціни”.

В довідці пояснюється, що згідно з угодою про зону вільної торгівлі в рамках СНД від 18 жовтня 2011 сторона не застосовує мита та інші платежі, еквівалентні миту відносно експорту товару, призначеного для митної території іншої сторони. Разом з тим є випадки виключення, передбачені в додатку 1 до договору, який є його невід’ємною частиною.

“Згідно з додатком 1 до договору щодо природного газу ставка вивізного митного збору для України застосовується по особливій формулі”, – наголошується в документі.

“Визначати ставки вивізних митних зборів уповноважений уряд Росії. Відповідно до досягнутої 30 жовтня 2014 домовленості особливий порядок ціноутворення при поставках природного газу в території РФ на територію України буде застосовуватися в період з 1 листопада 2014 по 31 березня 2015 року”, – наголошується в довідці.

Раніше повідомлялося, що ціна російського природного газу для України в четвертому кварталі 2014 складе близько $378 за 1 тис. куб. м. У першому кварталі 2015 вона складе близько $365 за 1 тис. куб. м. Ціна буде формуватися відповідно до діючої формулою контракту з урахуванням знижки в розмірі $100 від скасування мита російським урядом.

Україна в листопаді-грудні-2014 має намір купити у РФ 4 млрд куб. м газу. Його вартість з урахуванням ціни $378 складе $1,512 млрд.

При цьому Україна найближчим часом повинна перевести на рахунки “Газпрому” $1,45 млрд у вигляді оплати поставок російського газу в листопаді-грудні 2013 року, ще $1,65 млрд за поставки в квітні-червні 2014 повинні бути перераховані до кінця грудня поточного року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua