Градус підвищився: Яценюк вже погрожує кримінальною відповідальністю - у разі віяльних відключень електроенергії


Градус підвищився: Яценюк вже погрожує кримінальною відповідальністю - у разі віяльних відключень електроенергії

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк погрожує керівництву Міненерговугілля і НКРЕКУ кримінальною відповідальністю в разі початку віялових відключень електроенергії.

“Я вимагаю від НКРЕ та Мінеергоугля невідкладного прийняття рішень (щодо забезпечення теплової електрогенерації паливом – ІФ) … Попереджаю: якщо ви допустите віялове відключення енергосистеми, полетять голови і не тільки … Я вимагатиму від прокуратури притягнення до кримінальної відповідальності”, – сказав він на засіданні енергетичного антикризового штабу в п’ятницю
На думку Яценюка, дискусія між відомствами, а також приватними енергокомпаніями є непродуктивною.

“Два місяці я з вами говорю: хлопці, знайдіть рішення, оскільки запас на станціях (вугілля – ІФ) – п’ять-сім днів. Ви мені розповідаєте “сон рябої кобили”. Від ваших розповідей вугілля не додається”​​ – сказав він.

На засіданні керівник групи “ДТЕК” Максим Тимченко заявив про дефіцит фінансових коштів для закупівлі вугілля і в черговий раз вимагав від НКРЕКУ перерозподілити кошти від інших видів електрогенерації на користь теплової.

В свою чергу, глава НКРЕКУ Володимир Демчишин, заявив, що на сьогоднішній день тарифи теплових енергогенеруючих компаній є бездефіцитними. Єдина причина нестачі у них коштів – неповні розрахунки енергоринку за закуплену електроенергію.

Разом з тим, за словами глави НКРЕКУ, регулятор знаходить способи фінансування закупівлі вугілля. Зокрема, керівництво НРКЕКУ опрацювало механізм, згідно з яким теплова генерація може отримати гроші як кредит від державного Ощадбанку (Київ).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua