У Брюсселі домовилися про поетапне погашення заборгованості України за газ - ЗМІ


У Брюсселі домовилися про поетапне погашення заборгованості України за газ - ЗМІ

Учасники тристоронніх переговорів у Брюсселі домовилися про поетапне погашення заборгованості України перед РФ за газ в розмірі 3,1 млрд доларів.

Про це повідомив учасник газових переговорів у Брюсселі на умовах анонімності.

За його словами, під час переговорів, «якщо говорити про фінансовий бік, то для нас важливим було відійти від позиції« бери або плати ». На ці п’ять місяців буде принцип «плати і бери». Ідея така: на яку суму у нас є ресурси, на таку суму ми купуємо обсяги російського газу».

«Ми також домовилися про механізми погашення заборгованості в розмірі 3,1 млрд доларів. Це гроші, які надані МВФ і які зарезервовані на рахунку українського уряду під оплату цього боргу. Ми цю суму виплатимо, але вона прив’язана до загального пакету домовленостей. Оплата буде поетапною, що буде чітко прописано в тристоронньому зобов’язуючому протоколі, який буде підписаний від імені уряду РФ, України і від ЄК».

Що стосується покупки нових обсягів газу, то, за словами співрозмовника, «тут є різні варіанти, які включають і допомогу з боку міжнародних фінансових інституцій».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua