Україна отримуватиме газ з РФ по $378 в IV кв., і по $365 - в I кв. 2015 - запевняє Яценюк


Україна отримуватиме газ з РФ по $378 в IV кв., і по $365 - в I кв. 2015 - запевняє Яценюк

Україна отримуватиме газ в рамках “зимового пакета” за ціною $378/тис. куб. м в четвертому кварталі 2014 року і по $365/тис. куб. м – в першому кварталі 2015 року, заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні уряду в Києві в четвер.

“Зараз ми прийшли до позиції, де ціна буде визначатися за формулою, яка є безпосередньо в контракті. І при цьому на таку формулу впливає вартість нафти, ціна на яку істотно впала. Це означає, що в останньому кварталі цього року ціна буде $378/тис. куб. м, а в першому кварталі наступного року – ціна буде на рівні $ 365/тис. куб. м”, – сказав він.

Прем’єр зазначив, що ЄС виступить гарантом неможливості одностороннього підвищення РФ ціни на газ для України в рамках “зимового пакета”.

“Якщо РФ порушить порядок ціноутворення і знову намагатиметься встановити ціну в $500/тис. куб. м, як вона спочатку пропонувала, то ми з ЄК досягли угоди, що ЄК виступатиме як гарант зобов’язань Росії за справедливою ціною. У тому числі і через механізм компенсації підвищення ціни, якщо така ціна не відповідатиме тристоронньому протоколу”, – сказав він.

Передбачається, що “зимовий пакет” буде діяти протягом півроку.

А.Яценюк підкреслив, що раніше поставлений в Україну газ буде сплачений за ціною $268/тис. куб. м, яку б ціну не називав “Газпром”.

“Наша позиція: вже поставлений в Україну газ буде оплачуватися за ціною $268/тис. куб. м. На наших рахунках є $3,1 млрд як фінансова допомога МВФ і ЄС … Україна має всі необхідні кошти, щоб повністю закрити рахунки з постачань природного газу , які були здійснені в минулому. Перший транш оплати … $1,45 млрд буде здійснено в максимально стислі терміни, відразу після підписання протоколу, залишок в обсязі $1,65 млрд – буде здійснено (виплачений – ІФ) до кінця поточного року”, – сказав він.

Нові поставки газу будуть оплачуватися Україною попередньо.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua