ОПЕК збереже в 2015 році нинішні обсяги видобутку нафти


ОПЕК збереже в 2015 році нинішні обсяги видобутку нафти

Організація країн – експортерів нафти (ОПЕК) не планує істотної зміни в обсягах видобутку нафти в майбутні місяці і збереже нинішній розмір видобутку нафти протягом усього 2015 року. Про це заявив генеральний секретар ОПЕК Абдалла Салем аль-Бадрі, який бере участь в проходить в Лондоні міжнародної конференції Oil and Money.

“Я не думаю, що з точки зору обсягів виробництва майбутній 2015 відрізнятиметься від поточного 2014 року”, – підкреслив аль-Бадрі. За його словами, попит на нафту країн ОПЕК складе в майбутньому році 29,5-30 млн барелів на добу. “Це практично стільки ж, скільки ми виробляємо зараз”, – зауважив він.

Аль-Бадрі вважає, що нинішні ціни на нафту на рівні 80 доларів за барель “приберуть зі світового ринку 50% нафти, що видобувається з важкодоступних шарів, включаючи сланцеві”. “Правда, ринок відчує це тільки в 2015 році”, – заявив він.

Проте не всі учасники конференції згодні з подібним поглядом на події, що відбуваються. Головний економіст енергетичної групи ConocoPhillips Маріанна Ках помітила, що “ціни на нафту повинні впасти до 50 доларів за барель для того, щоб нанести справжній урон видобутку сланцевої нафти в США”.

З нею погодився і глава ВР Боб Дадлі. “Я не думаю, що нафтова сланцева промисловість США приречена при нинішніх цінах, – підкреслив він. – Слід враховувати, що виробничі витрати на виробництво сланцевої нафти продовжують падати”.

Виступив на конференції в форматі відеозв’язку новий глава французької компанії Total Патрік Пуян висловив надію на дії з боку ОПЕК з підтримки нафтових цін. При цьому він зауважив, що Total “не міняє своєї довгострокової оцінки світового нафтового ринку”. “ОПЕК є одним з головних гравців на ринку і захистить нафтові ціни”, – уклав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua