15 грн за літр бензину - цілком реально, але необхідно час, щоб ринок наповнився дешевим ресурсом - експер


15 грн за літр бензину - цілком реально, але необхідно час, щоб ринок наповнився дешевим ресурсом - експер

Паливо в Україні дешевшає вже другий тиждень поспіль. В результаті, середня ціну “двійки” в Україні зафіксовано на позначці 15,98 грн/л, а “п’ятірки” – 16,27 грн/л.

За даними моніторингу Консалтингової групи “А-95”, у п’ятницю, 24 жовтня вартість палива в країні суттєво не змінилася. Спостерігалася лише незначне коректування цін у деяких областях, викликана тим, що локальні оператори АЗС пішли на зниження вартості ресурсів.

Однією з головних новин цього тижня стала заява Антимонопольного Комітету про те, що реальна вартість бензину становить близько 14 грн /л, і трейдерів, які завищують свої прибутки, будуть штрафувати. Проте експерти не схильні вірити в те, що бензин “відкотиться” до такої позначки. “АМКУ не може змусити учасника ринку продавати за якої-небудь ціною. Роль цього регулятора – стежити за конкуренцією”, – говорить Сергій Куюн, директор «Консалтингової групи А-95”.

За його словами, в АМКУ помилилися в розрахунках вартості палива, і зараз вона реально перебуває біля позначки 15,3 грн/л. “Розрахунок цін на паливо у АМКУ абсолютно непрофесійний. Наприклад, сьогодні оптова ціна бензину А-95 становить 19800 грн, що з урахуванням зберігання і доставки еквівалентно 15,3 грн /л. На оптовому ринку автомобільних партій А-95 сьогодні коштує 15,80 . грн/л Як в цих умовах трейдер може продавати цей продукт по 14 або навіть 15 грн за літр?”, – додає Куюн.

Але для того, щоб ціна опустилася до 15 грн/л, необхідні певні умови.

“Теоретично” поміститися “в 15 грн за літр можна за умови прямого постачання від закордонних постачальників, так як ціни дійсно помітно знизилися. Однак сьогодні придбати це паливо неможливо в потрібних обсягах, так як не вистачає валюти. Щодо дизельного палива у ряді регіонів вже є дефіцит, оператори шукають ресурс в сусідніх областях. Все це не дає цінам знижуватися тими темпами, якими це мало відбуватися в ідеальних умовах – при наявності валюти і відсутності спекуляцій банків на курсі”, – вважає Куюн.

Тим не менш, протягом найближчих 3-х тижнів експерт очікує подальшого зниження цін зокрема на бензин.

“15 грн за літр – цілком реально, але необхідно час, щоб ринок наповнився дешевим ресурсом”, – підсумовує фахівець.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Бензин та авто
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua