Менше 4% українців готові продати свій голос за 500 гривень


Менше 4% українців готові продати свій голос за 500 гривень

87,3% виборців не готові продавати свій голос на виборах до Верховної Ради України.

Про це свідчать дані загальнонаціонального дослідження громадської думки населення України, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва “спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 9 по 18 жовтня 2014 року.

Згідно з даними дослідження, на питання: «А Ви особисто готові продати свій голос за гроші?» 87,3% респондентів відповіли: «Безумовно, ні» (в жовтні 2012 року таких було 82,9%); 1% відповів: «Безумовно, так – за будь-якого і за будь-які гроші» (в жовтні 2012 року – 1,5%); ще 4% відповіли: «Так, але якщо буде влаштовувати сума» (у жовтні 2012 року – 5,2%); ще 2,7% дали відповідь: «Так, якщо я все одно збирався голосувати за цього кандидата (партію)» (у жовтні 2012 року – 4,6%). Не змогли відповісти на це питання 5% опитаних.

При цьому 3,6% опитаних готові продати свій голос за суму більше 500 грн, а 0,2% – за 50 грн.

Присутня на прес-конференції, де були презентовані результати дослідження, координатор виборчих і парламентських програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська зазначила, що сьогодні в газетах «Голос України» і «Урядовий кур’єр» опубліковано закон, яким внесено зміни до Кримінального кодексу України, згідно з якими, порушення щодо підкупу виборців та фальсифікації виборчої документації або результатів голосування переходять до категорії тяжких злочинів, що “дає право і правоохоронним органам проводити належним чином, оперативно, без санкцій суду всі необхідні слідчі, включно з прослуховуванням осіб, які підозрюються в організації підкупу”.

Айвазовська зазначила, що, відповідно до законодавчих змін, «якщо буде зафіксований підкуп виборців і якщо він має відношення до партії або кандидату, то це карається ув’язненням до 7 років, а громадяни, які взяли участь у підкупі, тобто взяли на себе певні матеріальні блага – заплатять штраф до 5,1 тис. грн, або будуть засуджені на строк до 2 років, або до виправних робіт і обмеженню свободи на строк до 2 років».

При цьому експерт підкреслила, що Кримінальним кодексом не передбачено, що необхідно доводити факт отримання матеріальних благ і впливу його на результати голосування.

«Отже, всі виборці, кандидати, журналісти, які доносять ключові повідомлення, – беріть все що дають, але голосуйте по совісті. Повинні розуміти, що сьогодні факти впливу підкупу на результати виборів не важливі, а обидві сторони будуть нести дуже серйозне покарання», – підкреслила представник ОПОРИ.

Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях, окрім Криму. Всього опитано 2 тис. 25 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua