Оцінка нерухомості в Україні подешевшала в 4-10 разів - експерт


Оцінка нерухомості в Україні подешевшала в 4-10 разів - експерт

Вартість послуг оцінки нерухомого майна в Україні після врегулювання урядом наприкінці серпня 2014 ситуації на ринку оціночних послуг шляхом скасування податкової оцінки в існуючому вигляді і демонополізації ринку скоротилася в 4-5 разів, а в деяких випадках – в 10 разів.

Такі дані повідомив глава ради “Українського товариства оцінювачів” (УТО, Київ) Олексій Амфітеатров в ході “круглого столу” “Реформування оціночної діяльності в Україні: невідкладні завдання” в Києві в четвер.

“У чотири-п’ять разів, в деяких аспектах – до 10 разів впала вартість”, – сказав він, відповідаючи на запитання щодо змін вартості оцінки нерухомості внаслідок демонополізації ринку оціночних послуг.

За словами А.Амфітеатрова, на сьогодні вартість послуг оцінки квартири в регіонах України коливається від 150-200 грн до 600-700 грн, в столиці – від 300 грн до 1-1,2 тис. грн.

“Але середня ціна в Києві – це 500-600 грн”, – уточнив він.

За словами А.Амфітеатрова, вартість послуг оцінки домоволодінь у столиці на сьогодні становить 2-2,5 тис. грн.

При цьому в березні-липні 2014 оцінка домоволодіння в Києві коштувала 12-15 тис.грн, квартири – 1,5-5 тис. грн, а вартість послуг оцінки квартири в регіонах України досягала 1-3 тис. грн, зазначив він.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів постановою №358 від 21 серпня скасував постанову попереднього уряду №231 від 4 березня 2013 року і приємний на його виконання накази ФДМ, якими було затверджено порядок сертифікації суб’єктів оціночної діяльності (СОД) і проведення оцінки для цілей оподаткування, ліквідувавши тим самим діяли корупційні схеми і демонополізувати ринок.

Крім того, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк також доручив правоохоронним органам провести перевірку діяльності СОД-монополістів.

Новий напрямок оцінки – з метою оподаткування та нарахування інших обов’язкових платежів – передбачено ст.172 і 173 Податкового кодексу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

В Контексті Finance.ua
Опитування