1534
Україна скоротила заявку на зимові поставки газу з Росії до 4 млрд куб. м - Міненерго РФ
— Енергетика
Росія скоротила вимоги по першому траншу київського боргу за природний газ з $2 млрд до $1,454 млрд, Україна, в свою чергу, скоротила заявку на зимові поставки газу з 5 млрд куб. м до 4 млрд куб. м.
“Наша остання пропозиція до того, як почнуться поставки, зробити погашення боргу за листопад-грудень 2013 року в сумі $1,454 млрд”, – повідомив глава Міненерго РФ Олександр Новак журналістам.
Раніше повідомлялося, що російська сторона пропонувала визначити розмір першого траншу, який підлягає оплаті до початку перших поставок російського газу в Україну, в розмірі $2 млрд.
“Цю офіційно оформлену пропозиціюя ми направили в Єврокомісію 3 жовтня. України поки не акцептувала його. Єврокомісія з нашою пропозицією була згодна з самого початку”, – додав А.Новак.
За його словами, зі свого боку, Київ направив до Брюсселя пропозиції щодо зниження обсягу поставок російського газу цієї зими з 5 млрд. куб. м до 4 млрд куб. м.
А.Новак додав, що українській стороні необхідно уточнити свої потреби за графіком отримання газу, в залежності від цього буде визначатися сума передплати для першого місяця поставок.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
Для опалювального сезону Україні потрібно ще до 1 млрд доларів на газ — Reuters
Україна вже закачала у сховища більше газу, ніж на ті самі дати 2024 року
США ввели санкції проти міжнародної мережі, яка допомагає Ірану продавати нафту
США планують збільшити стратегічні запаси урану для розвитку ядерної енергетики
Сховища газу у ЄС заповнені рекордно низько за останні 3,5 роки
Україна з 1 жовтня обмежить імпорт індійського пального