До дна ще далеко: міністр нафти Кувейту прогнозує зниження ціни на нафту до $76 за барель


До дна ще далеко: міністр нафти Кувейту прогнозує зниження ціни на нафту до $76 за барель

Кувейт не бачить можливості для скоординованого скорочення видобутку нафти в країнах експортного картелю ОПЕК і прогнозує зниження цін ще на 14% до $76 за барель.

“$76-77 за барель може стати тим рівнем, на якому зниження зупиниться”, – заявив міністр нафти Кувейту Алі аль-Омаірі, якого процитували інформагентство KUNA і газета Gulf Business.

В понеділок вартість нафти сорту Brent в Лондоні становить $88,4 за барель. За три місяці котирування опустилися на 20%.

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) на засіданні 27 листопада навряд чи піде на скорочення видобутку для підтримки котирувань, заявив аль-Омаірі.

“Я не думаю, що сьогодні у країн (членів картелю – прим.ред.) є шанс прийняти рішення про скорочення видобутку з урахуванням того, що власна квота ОПЕК становить 30 млн барелів і до цих пір не вибирається”, – сказав він.

На його думку, скорочення видобутку в сформованій ситуації не обов’язково призведе до зростання ціни, так як ринок відображає надлишок постачань за рахунок Росії і сланцевих проектів в США.

“Якщо доведеться щось робити для збереження стабільності цін і повернення їх на колишній рівень, ми не будемо коливатися. Але це падіння не пов’язане з рішеннями ОПЕК”, – резюмував міністр.

27 листопада в Відні пройде зустріч міністрів країн-учасниць альянсу, на якій може бути розглянуте питання про скорочення видобутку з метою повернути котирування нафти до $100 за барель. Але серед міністрів немає єдиної думки.

Саудівська Аравія з 1 жовтня знизила ціну по азіатським контрактами на $1,2 до $90,02 за барель. Раніше нафтотрейдери заявляли Platts, що аналіз ф’ючерсного ринку дає підстави чекати ще одного раунду зниження відпускних цін Саудівської Аравії – в межах $0,7-1,0 за барель.

Але постійним прихильником скорочення поставок і підтримки котирувань виступає і Іран. Офіційно міністр нафти Ірану Биджан Намдара Занганех заявив, що “дії окремих країн щодо зниження цін на свою нафту не можуть розглядатися як війна за пониження глобальної ціни” (цитата по агентству Mehr).

Коментар джерела Mehr в Державній нафтовій компанії Ірану був жорсткішим: “Іран продовжить поставляти нафту за ціною, яка визначається ринком, і не планує вступати в цінову війну, яку почали саудити”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua