1041
Ріелтори очікують більшого попиту на оренду житла, ніж на купівлю, до кінця 2014 року
— Нерухомість
Ситуація на ринку продажу житла в Києві та містах-мільйонниках до кінця 2014 року буде стабільно погана, в той же час різкого падіння цін не передбачається, тенденції будуть різнитися по регіонах, повідомив голова комітету Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ) по статистиці і аналітиці Едуард Бразас.
Разом з тим, за його прогнозами ринок оренди буде досить активний, ціни будуть стабільні, продовжаться тенденції з фіксації ціни в гривні.
“Зараз кількість угод на вторинному ринку Києва вимірюється сотнями, а не тисячами, як раніше, ринок стабільно поганий. На ринку первинної нерухомості ситуація краща, він обігнав вторинку, але там теж не так багато покупців. Ми не чуємо про скандали, подібні до “Еліта центру”, ті, хто залишився на ринку – розуміють, як і де вони працюють, у них є зрозумілі джерела фінансування. Довіра до забудовників зростає, і клієнт поступово перекочовує з вторинного ринку на первинний”, – сказав Е.Бразас.
За словами експерта, ринок оренди пожвавився в серпні-вересні, ціна на оренду житла зросла на 15-20%, разом з тим, впливу на вторинний ринок житлової нерухомості переселенці не зробили.
“Досить багато міфів про цю категорію клієнтів, вони практично не вплинули на ринок продажу, але зробили вплив на ринок оренди. В основному попит був в економ-сегменті, але достатній попит був і на дорогий сегмент, попит на квартири від $1,5 тис./міс. і вище практично формували тільки переселенці”, – зазначив експерт.
Разом з тим, ріелтори очікують можливої реалізації відкладеного попиту з боку переселенців, у разі отримання ними доступу до їхнього замороженого капіталу на Донбасі.
За словами Е.Бразаса, в даний час пропозиція в Києві та містах-мільйонниках на ринку оренди житла становить близько 30 тис. об’єктів, з продажу – до 60 тис. об’єктів.
Як зазначив Е.Бразас, люди краще перечекають несприятливий для продажу житла період, ніж продаватимуть нерухомість за заниженою ціною.
Відсоток торгу при реальних угодах в 2014 році становить 5-10%, тоді як в 2013 році коливався в межах 5%.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною