На модернізацію котелень теплокомуненерго і мереж потрібно 60-70 млрд грн - Мінрегіон


На модернізацію котелень теплокомуненерго і мереж потрібно 60-70 млрд грн - Мінрегіон

Потреба інвестицій для термомодернізації житлового фонду України при впровадженні систем енергозбереження, з урахуванням попередньої оцінки вартості такої модернізації на сьогодні, оцінюється, як мінімум, в більш 300 млрд грн.

Такі дані оприлюднив директор департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) Сергій Кушнір в рамках конференції “Приватні інвестиції в енергоефективність – шлях до енергетичної незалежності України” в Києві в середу.

“Якщо мова йде про житлові будинки, то тут сума інвестицій, якщо брати середні витрати на сьогоднішній день для модернізації будинку, за нашими підрахунками, становить понад 300 млрд грн. Тобто, це те, що необхідно для утеплення будинків – термомодернізації”, – сказав він журналістам, уточнивши, що мова йде про мінімальну вартість такої модернізації житлофонду.

Потреба інвестицій на модернізацію котелень підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) з метою заміщення споживання природного газу, на сьогодні попередньо оцінюється в 30-35 млрд грн, додав С.Кушнір.

“Якщо ми говоримо на сьогоднішній день про інвестиції, в яких на сьогодні потребує наше теплокомуненерго для модернізації, то, за попередніми оцінками, нам необхідно 30-35 млрд грн для того, щоб модернізувати існуючі котельні”, – сказав він.

За словами С.Кушніра, мова йде в першу чергу про котельні, які практично неможливо перевести на альтернативні види палива.

“Приблизно в такій же сумі інвестицій у нас потребують мережі і розподільні системи теплової енергії”, – уточнив він.

Таким чином, потреба інвестицій з урахуванням вартості модернізації котелень підприємств ТКЕ в Україні, а також інженерних і розподільних мереж теплової енергії для скорочення втрат тепла, попередньо на сьогодні оцінюється в 60-75 млрд грн.

При цьому в ході конференції С.Кушнір зазначив, що Мінрегіон та профільні відомства з метою залучення приватних інвестицій та кредитних ресурсів у галузь ЖКГ на сьогодні роблять необхідні кроки в частині врегулювання чинного законодавства.

За його словами, йдеться, зокрема, про спрощення отримання дозвільних та інших видів документів, що дозволить створити сприятливий інвестклімат для приватних компаній.

Міністерство також веде роботу над впровадженням в Україні системи енергосервісних договорів, зокрема, у бюджетній сфері, яка передбачає санацію і термомодернізацію будівель шляхом залучення приватних енергосервісних компаній (ЕСКО), додав С.Кушнір.

Крім того, в рамках залучення фінансування для реалізації проектів у сфері енергоефективності Мінрегіонм розраховує на подальшу успішну співпрацю, зокрема, з урядом Німеччини, а також з Європейським банком реконструкції та розвитку, зазначив С.Кушнір.

Як повідомлялося з посиланням на Мінрегіон і дані Інституту газу Національної академії наук (НАН) України, скорочення втрат теплової енергії внаслідок санації будівель в цілому може скласти порядку 41%, при цьому в грошовому еквіваленті економія бюджетних коштів оцінюється на рівні 150-600 млрд грн.

При цьому в Інституті газу відзначають, що модернізація теплогенеруючого обладнання котелень дозволяє заощадити всього лише 4% теплової енергії, або 141 млрд грн, теплових мереж – 14% теплової енергії, або 33 млрд грн бюджетних коштів.

За словами директора департаменту стратегії реформування та розвитку ЖКГ Мінрегіону Наталії Олійник, забезпечити фінансування санації і термомодернізації будівель передбачається шляхом залучення приватних ЕСКО.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua