За два роки Україна скоротила споживання газу на чверть


За два роки Україна скоротила споживання газу на чверть

За період з 1 січня по 4 жовтня 2014 року українські споживачі використали на чверть менше газу, ніж за аналогічний період 2012 року.

Такі дані надали в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України.

За даними Міненерго, з 1 січня по 4 жовтня поточного року в Україні було спожито 26,9 млрд кубометрів газу, тоді як за аналогічний період 2013 року – 32,7 млрд кубометрів, а в 2012 році – 35,4 млрд.

Українська промисловість (металургія і хімія) в 2014 році спожила 5,8 млрд кубометрів газу, роком раніше – 8,5 млрд кубометрів, а за 9 місяців 2012 року – 9,6 млрд.

Крім того, генеруючі компанії за два роки знизили споживання газу вдвічі – від 0,4 млрд кубометрів за 9 місяців 2012 року до 0,2 млрд в 2014 році.

Як повідомлялося, питання поставок російського газу в Україну досі не вирішене. Єврокомісія запропонувала Україні і Росії підписати проміжний контракт на поставку газу, який буде діяти до вердикту Стокгольмського арбітражу у газовій суперечці між країнами. Однак поки сторони не досягли угоди з приводу ціни та умов оплати поставок.

Росія пропонує поставити в Україну до 10 млрд куб. метрів газу в осінньо-зимовий період за ціною 385 доларів за тисячу кубометрів з урахуванням 100-доларової знижки. Зазначимо, що реверсний газ коштує Україні значно дешевше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua