Виплатам кінець? Рада заблокувала виділення Фонду гарантування вкладів 10 млрд грн для покриття дефіциту — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Виплатам кінець? Рада заблокувала виділення Фонду гарантування вкладів 10 млрд грн для покриття дефіциту

Кредит&Депозит
11965
Верховна Рада у вівторок провалила законодавче оформлення схеми по виділенню Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) 10 млрд грн, необхідних, за словами міністра фінансів Олександра Шлапака, для виконання зобов’язань перед вкладниками по виплаті гарантованої суми відшкодування в 200 тис. грн в поточному році.
З двох поданих законопроектів з поправками до держбюджету-2014 і з поправками до закону про систему гарантування вкладів і вексельний обіг з запасом всього в один голос (227 при необхідному мінімумі 226) був прийнятий лише перший, тоді як для ухвалення другого в ході декількох голосувань не вистачало три-п’ять голосів.
“У Фонді гарантування коштів нині немає. Якщо не приймемо. (законопроекти -. Ред), то позбавимо вкладників права на отримання гарантованої суми відшкодування”, – сказав міністр фінансів, представляючи два законопроекти у Верховній Раді у вівторок.
О.Шлапак уточнив, що процедуру ліквідації вже проходять 13 банків, для виплат вкладникам яких необхідно 10 млрд грн, однак в цілому до кінця року потреба ФГВФО в коштах оцінюється в 16 млрд грн, з яких Національний банк в рамках дозволених йому нормативів покриває лише 5 млрд грн.
Глава Мінфін уточнив, що необхідні постанови уряду вже готові, і в разі прийняття законів ФГВФО отримає від уряду облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) в обмін на векселі, а потім Фонд монетізує ці облігації в Національному банку, а вкладники отримують від Фонду виключно гроші.
Міністр нагадав, що раніше депутати правками до держбюджету-2014 вже передбачили випуск ОВДП на 10,1 млрд грн, які повинні бути обмінені на векселі ФГВФО, однак без прийняття двох додаткових законопроектів здійснити цю операцію не можна.
Опоненти законопроектів зазначили, що ці документи, фактично, перекладають фінансування Фонду гарантування на платників податків, тоді як відповідальність повинні нести власники банків.
Народний депутат Сергій Терьохін запропонував закріпити в прийнятих законопроектах, що вони діють тільки в 2014 році, а уряд протягом тижня вносить до парламенту законопроект про збільшення відрахувань у ФГВФО з боку банків, з чим погодився глава Мінфіну.
Спікер Олександр Турчинов повідомив, що винесе другий законопроект на голосування на наступному засіданні Ради 14 жовтня.
Фонд гарантування останній раз повідомляв про розмір коштів, які має, на початку серпня. На той момент він акумулював 7,14 млрд грн, а зобов’язання по виплатах вкладникам банків, в яких була введена тимчасова адміністрація, становили 0,45 млрд грн. Однак в наступні місяці кількість банків, в які була введена тимчасова адміністрація або які було вирішено ліквідувати, зросла.
Нацбанк, який надав ФГВФО влітку кредит 4,8 млрд грн, в кінці вересня повідомив про рішення виділити Фонду під майбутні надходження кредит ще на 6 млрд грн.
Крім того уряд у вересні доручив Мінфіну випустити ОВДП на 10,12 млрд грн з терміном обігу до 15 років та відсотковою ставкою доходу на рівні 5% річних для кредитування Фонду гарантування, проте реалізація цієї схеми утруднена при нинішніх нормах законодавства, коли уряд може отримати в замін не звичайні, а лише фінансові векселя, механізм випуску яких в країні відсутній і вимагає додаткових фінансових витрат.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас