США направили в Україну експертів з енергетичних питань


США направили в Україну експертів з енергетичних питань

Сполучені Штати у взаємодії з країнами-членами G7 відправили в Україну групу експертів з енергетичних питань з метою визначити в оперативному порядку можливу допомогу українській стороні на тлі російської агресії, в тому числі, ускладнень в газовому діалозі між Києвом і Москвою.

Про це повідомив в понеділок, виступаючи в Раді зовнішніх відносин (м.Нью-Йорк) глава міністерства енергетики США Ернест Моніз (Ernest Moniz).

“Ми направили в Україну групу під нашим керівництвом”, – розповів міністр про зусилля, які докладають США разом з партнерами по G7.

Він підкреслив, що експерти вивчатимуть ситуацію на місці, зосереджуючись, головним чином, на невідкладні заходи підготовки країни до зими.

“Мова йде про питання, пов’язані з порушеннями енергопостачання, а також про гуманітарні проблеми, які можуть виникнути внаслідок цього”​​- зазначив Моніз.

Він визнав, що ситуація в Україні складна, і вона пов’язана, зокрема, з пошкодженням інфраструктури.

Міністр також зазначив, що “США разом з друзями і союзниками розробляють план зміцнення енергетичної безпеки в середньостроковій і довгостроковій перспективі”.

Водночас Моніс підкреслив, що США не зможуть в найближчі роки здійснювати експорт значних обсягів природного газу в Україну.

“Насправді, експорт природного газу (з США – ред.) Розпочнеться не раніше кінця 2015 року або навіть почала 2016 … Так що тут немає можливості для швидкого вирішення”, – констатував Моніс.

Нагадаємо, 19 вересня прес-служба Адміністрації президента України повідомляла, що делегація американських фахівців у сфері енергетики прибуде в Україну для надання експертної допомоги у реформуванні енергетичного сектора.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua