Рахункова палата виявила порушення в організації харчування дітей-чорнобильців — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рахункова палата виявила порушення в організації харчування дітей-чорнобильців

Казна та Політика
247
Мінсоцполітики як головний розпорядник коштів державного бюджету, виділених на безкоштовне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не забезпечило належного виконання комплексу заходів з надання цієї послуги. Про це повідомили в прес-службі Рахункової палати.
Рахункова палата провела аудит ефективності використання у 2013 році і I півріччі 2014 року коштів державного бюджету, виділених на безкоштовне харчування дітей.
В результаті порушено права дітей, визначені Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а кошти держбюджету, виділені на зазначені цілі, використані неефективно.
У 2013 році перевірками органів і контролюючих органів встановлено, що організаторами харчування допускалися численні порушення: поставлялися недоброякісні товари, закуповувалися продукти за завищеними цінами, харчування дітей від переможців торгів було неякісним. Як наслідок – відкрито кримінальні провадження.
У 2014 році комітет з конкурсних торгів Мінсоцполітики вчасно (до 3 березня) не справив процедуру закупівлі послуг із забезпечення безкоштовним харчуванням постраждалих дітей. Неналежна підготовка Мінсоцполітики документації конкурсних торгів спричинила призупинення процедури закупівлі Антимонопольним комітетом. Надалі комітет з конкурсних торгів Мінсоцполітики 28 лютого 2014 р. прийняв рішення про визнання торгів такими, що не відбулися. Як наслідок, всупереч вимогам ст. 30 зазначеного закону, 233 тис. учнів навчальних закладів, розташованих на територіях радіоактивного забруднення у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях, з 3 березня 2014 року і майже до кінця навчального року не мали гарантованого безкоштовного харчування. Відхилення торгів за окремими лотами у квітні призвело до ненадання такого харчування ще майже 23 тис. постраждалих дітей у дев’яти областях.
Харчування дітей цієї категорії на забруднених територіях Сумської області та двох сіл Кам’янець-Подільського району Хмельницької області не було організовано через відсутність відповідних умов.
Мінсоцполітики здійснило виплати грошової компенсації батькам дітей, які не отримували безкоштовного харчування, за їхніми заявами у встановлених постановою уряду розмірах.
Через неналежний контроль з боку Мінсоцполітики та його територіальних органів окремі організатори харчування та керівники навчальних закладів допускали порушення та недоліки в організації та забезпеченні збалансованого та повноцінного харчування учнів, дотриманні вимог санітарного законодавства щодо матеріально-технічного стану харчоблоків, шкільних їдалень.
Враховуючи недосконалість діючої системи забезпечення безкоштовним харчуванням потерпілих дітей, Колегія Рахункової палати визнала за доцільне передати функції з організації відповідних закупівель на місцевий рівень, залишаючи при цьому Мінсоцполітики головним розпорядником коштів на зазначені цілі.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас