0 800 307 555
0 800 307 555

Нова реальність: Україна ввела митне декларування вантажів в/із Криму


Нова реальність: Україна ввела митне декларування вантажів в/із Криму

Вантажні митні декларації відповідно до закону про вільну економічну зону (ВЕЗ) в Криму оформили вже 120 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, повідомив заступник голови Державної фіскальної служби (ДФС) України Анатолій Макаренко.

“У суботу, 27 вересня, на Чонгарському напрямку перебувало близько 400 вантажівок, а сьогодні вранці – 150. Хочу також повідомити, що суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності складені перші 120 вантажних митних декларацій. Тобто, ми перебуваємо в робочому процесі. Він складний, перехідний та для когось навіть болючий, але це нові обставини, які нав’язані нам іншим суб’єктом міжнародного права”, – сказав він на прес-конференції в Києві у вівторок.

За словами А.Макаренка, Російська Федерація з 1 жовтня також вводить декларування товарів при переміщенні вантажів з Криму.

“Українська митниця, починаючи з 00:00 27 вересня працює на кордоні Херсонської області та Криму … в режимі, який відповідає режиму функціонування міжнародних пунктів пропуску. На товари, що переміщуються в Крим/з Криму, складається відповідна декларація. Якщо вони переміщаються на територію Криму, то це експортна декларація переміщення в режимі експорту вільної економічної зони. Якщо товари переміщуються з кримською території, на них складається декларація імпорту на територію України”, – сказав він.

Як повідомлялося, закон “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” Рада прийняла ще 21 квітня 2014, однак з нього були вилучені норми про порядок ведення економічної діяльності, які було вирішено встановити окремим законом протягом 15 днів .

Однак парламент прийняв закон про СЕЗ Криму та особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України лише 12 серпня. Вранці у четвер, 14 серпня, на вимогу ряду депутатів і уряду Верховна Рада переглянула своє рішення і відправила закон на повторне друге читання, на який було потрібно менше доби: на вечірньому засіданні документ був знову проголосований в цілому 238 голосами “за”.

Відповідно до закону, СЕЗ Криму вводиться в межах двох адміністративно-територіальних одиниць України, а також Республіки Крим та м.Севастополя. На її території діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб, в тому числі особливий порядок застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особливий режим внутрішньої і зовнішньої міграції фізичних осіб. В межах СЕЗ Криму створюється вільна митна зона.

СЕЗ створюється без погодження з відповідними органами місцевого самоврядування або виконавчої влади. На території СЕЗ Криму не збираються загальнодержавні податки і збори. Фізична особа, яка має податкову адресу на іншій території України, відмінній від СЕЗ, зобов’язана задекларувати об’єкти житлової нерухомості, які їй належать на території СЕЗ.

Закон обумовлює, що товари, які були вироблені, перероблені або перебували у вільному обороті на тимчасово окупованій території України до набрання чинності закону “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, вважаються товарами з українським статусом, які вільно переміщаються на іншу територію України без застосування заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності до 1 січня 2015 року.

У законі зазначається, що Україна гарантує захист майнових і немайнових прав фізичних та юридичних осіб на території СЕЗ Криму відповідно до законів країни, в тому числі тих, що стосуються захисту іноземних інвестицій.

Державні гарантії по внутрішнім і зовнішнім місцевим позиками Автономної Республіки Крим та м.Севастополя, а також особам, які знаходяться на цій території, не надаються.

Президент України Петро Порошенко на початку вересня підписав закон “Про податковий і митний контроль у вільній економічній зоні (ВЕЗ) Криму і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Яке майбутнє очікує Крим?
Опитування
В Контексті Finance.ua