Новий поворот від НБУ: він готовий пом'якшити умови стабкредитів банкам - в обмін на їх докапіталізацію на 20%


Новий поворот від НБУ: він готовий пом'якшити умови стабкредитів банкам - в обмін на їх докапіталізацію на 20%

Національний банк України (НБУ) може пом’якшити істотні умови кредитів, наданих банкам, зокрема, в частині ставки, графіка повернення заборгованості, переліку забезпечення для підтримки їх ліквідності в обмін на збільшення регулятивного капіталу банку мінімум на 20% до кінця 2015 року, програму фінансового оздоровлення до 2018 року і ряд інших зобов’язань.

Відповідну постанову №602 правління НБУ прийняло 25 вересня і на оприлюднило у вівторок.

Нацбанк уточнює, що програма фінансового оздоровлення повинна містити програму капіталізації банку, затверджену його спостережною радою, яка складена з дотриманням термінів та обсягів докапіталізації за результатами діагностичного обстеження банку, а також з урахуванням накладених обмежень на діяльність банку в зв’язку з його кредитуванням центробанком.

Згідно з постановою, процентна ставка по переглянутому кредитниму договорі визначається на дату його укладення на рівні облікової ставки НБУ плюс 1,5 процентних пункту (п.п.) і протягом дії кредитного договору підлягає коригуванню в разі зміни облікової ставки.

Зміна істотних умов здійснюється за наявності прийнятного і достатнього забезпечення для задоволення вимог НБУ. Крім того, з власником істотної участі в банку контролером за його згодою укладається договір фінансового поручительства на суму заборгованості.

Крім держоблігацій, облігацій Державної іпотечної установи, валюти, банківських металів, гарантій висококласних банків-нерезидентів та авальованих Кабміном векселів, прийнятих з коригувальним коефіцієнтом 0,8-0,9, в якості забезпечення можуть також виступати нерухоме майно (коефіцієнт – 0,5, а в разі укладення договору фінансової поруки з власником або контролером – 0,8), ті,що відповідають окремим умовам майнові права за кредитними договорами (коефіцієнт – 0,4, а в разі укладення договору фінансової поруки з власником або контролером – 0,6).

Для зміни істотних умов кредиту НБУ банк повинен відмовитися від виплати дивідендів і викупу власних акцій, а також істотно обмежити виплату компенсацій, інвестицій, придбання основних засобів, операцій з пов’язаними особами та з похідними паперами.

Згідно з постановою, НБУ може відмовити в перегляді умов кредиту, якщо структура власності банку не відповідає вимогам прозорості, встановленим Національним банком.

Документом встановлено, що рішення про зміну істотних умов приймає правління Національного банку на підставі клопотання банку за поданням генерального департаменту банківського нагляду. Кінцевий термін погашення переглянутих кредитів – не пізніше 20 грудня 2018 з щорічним поверненням не менше 25% його суми і щомісячної сплатою відсотків.

“Одночасно з метою забезпечення інструменту згортання надлишку ліквідності в банківському секторі України в разі стабілізації ситуації в банківській системі та покращення стану ліквідності банків Національний банк у кредитному договорі передбачає умову про перегляд графіка повернення банком залишку заборгованості в кінці кожного року, починаючи з грудня 2015», – йдеться в постанові.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua